• Tento týždeň

Čaká nás týždeň reprezentačnej prestávky

Tento týždeň je chudobnejší na športové podujatia, ktoré Vám ponúkneme v priamych prenosoch. Futbalové ligy v Európe majú totiž pauzu, lebo o slovo sa hlási kvalifikácia na EURO 2024 v Nemecku.

 

Už dnes zavítame k našim susedom do Poľska, kde navštívime zápas 8. kola poľskej Superligy v hádzanej medzi Gwardia Opole a MMTS Kwidzyn. Obe družstvá nemajú oslnivú formu, keď majú zhodne na svojom konte po dve víťazstvá v riadnej hracej dobe zo siedmich zápasov. Domáci, ale držia peknú sériu, keď zvíťazili so svojim súperom šesť zápasov v rade.

 

 

Vo štvrtok tradične pôjdeme opäť k našim susedom, no tentokrát na západ do Českej Republiky. Tamojšia extraliga mužov v stolnom tenise má na programe v rámci 5. kola zápas SF SKK El Niňo Praha – SKST Chodov. Favorit je jasný. Domáce družstvo je na 2. mieste a hostia okupujú predposlednú priečku. SKST Chodov získal licenciu od Chebu, čiže je to nováčik súťaže. Priamy prenos začína od 17:45 na Arena Sport 1.

Z futbalu nás zachránila 3. nemecká liga, nakoľko tá prestávku nemá. V rámci 11. kola sa pozrieme na tri štadióny v troch dňoch. V piatok zavítame do Dortmundu, kde odohrá svoj zápas ich B-ečko. V sobotu sa pozrieme na štadión bývalého bundesligistu Arminie Bielefeld. A v nedeľu po dobrom obede sadneme pred obrazovky a budeme svedkami bitky Ulm – Drážďany. Ide o súboj druhého s prvým. Nenechajte si ujsť užasnú atmosféru nemeckých trávnikov.

 

 

Motoristických fanúšikov nadchne ďalší súboj v play-off NASCAR Xfinity Series. Tentokrát zavítame do mesta, ktoré nikdy nespí do Las Vegas v štáte Nevada na ovál Las Vegas Motor Speedway. Budeme svedkami 201 kôl a 302 míľ, čo činí pre lepšiu predstavu 486.02 kilometrov.

 

 

No a nakoniec nás tento týždeň čaká kľudnejší a oku lahodiaci šport, kde hlavnými hrdinami budú zvieratá a to konkrétne kone. Zavítame do hlavného mesta Nórska Osla, kde od 15:30 štartuje FEI Jumping World Cup 2023 – parkúrové skákanie.