• Futbal

Dohrávky 12. kola Eredivisie

Netradične v strede týždňa odohrajú svoje zápasy dva holandské veľkokluby. Ajax Amsterdam a Feyenoord Rotterdam si odložili svoje zápasy 12. kola kvôli pohárovej Európe. Oba kluby si ju zahrajú aj na jar, no Ajaxu sa jeho misia postupu zo skupiny nepodarila naplniť, keď v skupine skončili až tretí a postúpilo do šestnásťfinále Európskej ligy. Feyenoord vyhral svoju skupinu v EL a postúpil priamo do osemfinále tejto súťaže.

V 12. kole slávny amsterdamský klub doma privíta Vitesse Arnhem aj s našim reprezentantom Matúšom Berom, ktorý nosí kapitánsku pásku tohto klubu. Arnhemu sa bohužiaľ tento ročník nedarí, keď okupuje až 15. miesto. Vzájomné zápasy hovoria jasne v prospech Ajaxu. Z posledných desiatich domácich zápasov vyhrali až 8-krát a posledný 5 zápasov v rade. Navyše Ajax má o motiváciu navyše, keď po zaváhaní a prehre v De Topper ( 13. kolo Ajax – PSV 1:2) sa môže po víťazstve opäť dostať na čelo ligovej tabuľky o bod pred PSV Eindhoven.

Feyenoord Rotterdam aj s našim Dávidom Hanckom doma privíta klub z Cambuuru. Ak Feyenoord vyhrá môže sa bodovo dotiahnuť na PSV Eindhoven. Vzájomná bilancia vraví, že na domácom štadióne ešte v histórii doma proti SC Cambuur neprehrali.

 

Priame prenosy z 12. kola holandskej Eredivisie:

streda 9.11.2022 o 20:00 AFC Ajax – Vitesse – Arenasport 1

štvrtok 10.11. o 20:00 Feyenoord – SC Cambuur – Arenasport 2

 

foto zdroj: https://lnk.sk/dwft