• Ľadový hokej

HC Slovan sa stále nevie výsledkovo naštartovať. Chce to tvrdú robotu a dostať sa na víťaznú vlnu, tvrdí obranca Gachulinec

Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák

Na snímke zľava brankár Slovana Samuel Hlavaj, Daniel Gachulinec (Bratislava) a Radovan Bondra (Zvolen) počas hokejového zápasu 41. kola Tipos Extraligy HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 24. februára 2023 vo Zvolene. Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák

Hokejistom HC Slovan Bratislava aktuálna sezóna Tipos extraligy nevychádza podľa predstáv. Mužstvo z nášho hlavného mesta prioritne na začiatku ročníka postihla obrovská herná a výsledková kríza, ktorá mala za následok niekoľko klubových zmien. Jedna sa dotkla aj trénerského kresla, keď Jána Pardavého nahradil Čech Vladimír Růžička.

V športe sa hovorí, že nová trénerská metla dobre metie. Platí to, s prižmúrenými očami, aj na hráčov Slovana Bratislava, ktorí po príchode nového kouča a niektorých zmien v kádri predsa len dokážu pravidelnejšie bodovať a aj ich hra dostáva potrebnú tvár.

Slovan však prehral v minulom týždni v Liptovskom Mikuláši a teraz v nedeľu opäť po nájazdoch nestačil na Michalovce, s ktorými prehral 6. zápas v rade na ich ľade. Situáciu v kádri Bratislavčanov sme si rozobrali s obrancom Danielom Gachulincom. Pristavili sme sa pri ostatnej prehre v Michalovciach 1:2 po samostatných nájazdoch.

„Bol to vyrovnaný duel. Darilo sa nám ubrániť michalovské presilovky v druhej tretine. Najmä v dlhom oslabení 3-5 sme odviedli dobrú prácu na ľade. Celkovo sme smerom dozadu, do defenzívy odohrali dobrý zápas. No musíme sa snažiť aj v ofenzíve, kde ešte máme rezervy. Nájazdy nám, bohužiaľ, opäť nevyšli,“ začal rozprávanie bývalý hráč Banskej Bystrice či Detvy.

Slovanu sa v tejto sezóne naozaj nedarí – po 12 odohraných extraligových kolách má bilanciu 4 víťazstvá, 3 prehry po nájazdoch či predĺžení a 5 prehier po riadnom hracom čase. S pasívnym skóre 36:40 a 15 bodmi mu patrí priebežná 8. priečka v tabuľke Tipos extraligy.

„Je to tak, nemáme veru ideálny začiatok do sezóny. Prišla výmena trénera, neskôr aj generálneho manažéra. Chce to len tvrdú robotu a vieru vo vlastné schopnosti. Musíme sa pokúsiť snažiť dostať na víťaznú vlnu a posunúť sa v tabuľke na vyššie poschodia,“ pokračoval v rozprávaní, dobre vediac, že aktuálne postavenie v tabuľke nekorešponduje s ambíciami klubu.

Nový tréner mužstvu výrazne pomohol

Ako sme spomenuli, v belasom tábore krátko po začiatku sezóny nastala trénerská výmena, keď kritizovaného Jána Pardavého nahradil český odborník Vladimír Růžička. Ani on však nemá v rukách čarovnú paličku a nedokáže robiť výsledky ako na počkanie. Hernému progresu mužstva však výrazne napomohol.

„Je vidieť, že tréner Růžička má prirodzený rešpekt podložený jeho kariérou, či už hráčskou, alebo trénerskou. Má svoju predstavu o tom, ako by sme mali hrať. To sa nám snaží stále vštepovať aj na tréningoch. Pracovali sme hlavne na defenzívnej zložke nášho prejavu. Nakoľko je pravda, že v úvodných extraligových kolách sme pomerne veľa inkasovali, “ hovoril člen širšieho kádra slovenskej hokejovej reprezentácie.

Hráč si je však vedomý, že sa do národného mužstva, napríklad na blížiaci sa Nemecký pohár, dostane len cez dobré, lež adekvátne výkony v klube. Gachulinec sa tak ďaleko ale nepozerá, momentálne ho zamestnávajú víkendové zápasy Tipos extraligy. V piatok sa Slovan predstaví doma proti poslednému Humennému a v nedeľu odohrá šláger kola vo Zvolene.

„Do zápasu s Humenným pôjdeme ako do každého zápasu – s cieľom vyhrať. Extraliga je neskutočne vyrovnaná súťaž a nie je možné podceniť žiadneho súpera. Tak k tomu aj pristúpime. Slovan má vždy tie najvyššie ambície, každý súper sa proti nám chce ukázať. Toto je, samozrejme, náročné obdobie pre nás, keď momentálne naše výsledky nezodpovedajú klubovým očakávaniam. Ale robíme všetko pre to, aby sa to napravilo a Slovan opäť víťazil,“ zakončil náš rozhovor obranca Daniel Gachulinec.