• Hokej

Humenné vypadáva, Liptáci zastavili víťaznú šnúru vedúceho Popradu (súhrn 46. kola Tipos extraligy)

Na snímke hráči Liptovského Mikuláša sa tešia z gólu počas zápasu 42. kola hokejovej Tipos extraligy. Zdroj: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Po piatkovom 46. kole Tipos extraligy je jasné, že ju po roku opúšťa nováčik z Humenného. Ten nezvládol existenčný zápas s Novými Zámkami, s ktorými prehral 1:3. Na čele tabuľky sa nevyjasnilo, nakoľko po 11 predchádzajúcich výhrach prekvapujúco Poprad podľahol na vlastnom ľade Liptovskému Mikulášu 1:2.

46. kolo Tipos extraligy:

HC´05 Banská Bystrica – Dukla Michalovce 4:2

Šok pod Urpínom. Hostia vedení Fínom Tomekom Valtonenom utrpeli 1. prehru pod týmto trénerom. Zemplínčania tentoraz nezahrali najlepšie, proti ich snahe bol skvelý brankár Krošelj. Po 1. tretine prehrávali 0:2, keď presne za Škorvánkov chrbát namierili M. Wilkins a Hora. V 27. min. navýšil domáce skóre opäť M. Wilkins. Hostia kontrovali a do záveru prostrednej tretiny znížili po presných strelách Bodáka s J. Wilkinsom. Nebol to však zápas Michaloviec, 4. gól HC´05 pridal v 59. min. Turnbull.

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:2

Ďalší senzačný výsledok. Líder padol na vlastnom ľade po 11- zápasovom víťaznom ťažení. Tentoraz sa jeho pád nečakal, nakoľko bojuje o prvenstvo po základnej časti. Už v 10. min. prekonal brankára Vaya Egle, na ktorého gól nadviazal v 22. min. Nespala. Domáci boli mierne v kŕči a narážali na skvelého brankára Krasikova. Dokázali ale len znížiť, v 35. min. Jendekom. Podtatranci majú na čele stále 88 bodov a 6 – bodový náskok pred duom Michalovce – Spišská Nová Ves.

HC 19 Humenné – HC Mikron Nové Zámky 1:3

Na smolu nováčika, ten nezvládol tento, ani predchádzajúce zápasy a zo súťaže sa po roku, bohužiaľ, porúča. V existenčnom duely ťahal za kratší koniec už v 1. tretine, keď brankára Galimova prekonali Prokeš a po individuálnej akcii aj B. Johnson. V 26. min. síce znížil strelec Handlovský, ale to bol posledný pokus, ktorý zamieril za skvelého Kantora. V čase 59:48 dokonal domáce dielo Ružek. Humenné tak končí v Tipos extralige.

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:2

Zvolenčania prehrali vyhratý zápas. V úvodnej tretine otvorili skóre reprezentantom Kašlíkom, na ktorého presný zásah odpovedal v 30. min. J. Baláž. V čase 45:43 strelil dovtedy dozdielový gól C. Hults a zdalo sa, že všetky 3 body poputujú pod Pustý hrad. Žiaľ pre nich, v závere dostal 5- minútový trest obranca Mudrák a Dukla trestala – Kupského vzápätí prekonali Charbonneau a Š. Petráš a body ostali v Trenčíne, ktorý na 6. Zvolen stráca už len 5 bodov.

HC Slovan Bratislava – HC Košice 4:5

Oceliari nad Slovanom zvíťazili aj v 4. vzájomnom zápase v sezóne. Gólovo úrodná bola 1. tretina, po ktorej Slovan viedol 3:2. Za Belasých sa presne trafili Kubka, Mahbod a Lukošík. Za Košice Pollock, Šedivý a v 24. min. vyrovnával obranca Deyl. V 50. min. dal 4. gól Košíc obranca Breton, no zverenci trénera Petra Oremusa stihli v 54. min. vyrovnať Takáčom. V následnom predĺžení v čase 60:53 strelil rozdielový gól Košíc T. Mikúš. Zápas sledovala návšteva kola – 6088 divákov.

HK Nitra – HK Spišská Nová Ves 1:3

Pod Zoborom otvoril skóre už v 7. min. aktívny Lacka, ktorý prekonal brankára Melicherčíka. 3123 divákov na tribúnach akiste počítalo s tým, že to nebude posledný gól zverencov Antonína Stavjaňu. Žiaľ, bolo to tak. V 27. min. vyrovnal hosťujúci B. Rapáč a o víťazovi súboja sa rozhodlo v úplnom závere – v 54. min. prekonal Aittokallia Nellis a v 59. min. poistil vedenie Spišiakov kanonier Bakoš. Spišská Nová Ves sa tak na 3. priečke bodovo dotiahla na Michalovce.

Program 47. kola Tipos extraligy (nedeľa 25. februára 2024): Michalovce – Poprad, Spišská Nová Ves – Trenčín, Zvolen – Košice, Slovan – Banská Bystrica, Nitra – Humenné, Liptovský Mikuláš – Nové Zámky.