• Futbal

Messi sa nedostavil a urazil Čínu. Zrušila priateľské stretnutia s Argentínou

Lionel Messi. Zdroj: TASR

 

Pokiaľ Lionel Messi nemá záujem hrať v Číne, Čína nemá záujem o Lionela Messiho. Tak by sa dal zhrnúť prístup východoázijskej krajiny k najväčšej hviezde svetového futbalu. Zrušila dve plánované stretnutia argentínskej reprezentácie.

Čínski úradníci zrušili dve priateľské stretnutia Argentíny, ktoré sa v ázijskej krajine mali konať. Rozhodnutie prichádza v reakcii na zápas Interu Miami v Honkgkongu, do ktorého nenastúpila hlavná hviezda klubu aj reprezentácia juhoamerickej krajiny Lionel Messi.

Majstri sveta sa mali v marci stretnúť s Nigériou v Chang-čou a s Pobrežím slonoviny v Pekingu. Fanúšikovia v Číne boli nahnevaní, keď argentínsky kapitán v nedeľu nehral za svoj klub proti hongkonskej jedenástke, informuje Seznam.cz.

Tridsaťšesťročný osemnásobný držiteľ Zlatej lopty uviedol, že nemôže hrať kvôli zraneniu slabín. Už počas nedeľného zápasu bol Messiho klub vypískaný, ale najväčšia vlna negatívnych emócií prišla z Číny na adresu argentínskeho útočníka o tri dni neskôr.

V stredu totiž z lavičky v šesťdesiatej minúte nastúpil proti Visselu Kobe v Japonsku. Usporiadateľ zápasu v Honkongu Tatler Asia následne sľúbil vrátenie 50 percent z ceny každej predanej vstupenky.

 Reaguje aj čínsky futbalový zväz. Zrušil ďalšie dva zápasy, ktorých sa mal Messi zúčastniť – marcových reprezentačných priateľov Argentíny.