• Hokej

Poprad s Pohárom Dušana Pašeka, Slovan sa dostal do prvej šestky (súhrn 49. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava brankár Popradu Adam Vay, Markus Suchý (Poprad) a Marek Hecl (Zvolen) v zápase 49. kola Tipos extraligy v hokeji HKM Zvolen – HK Poprad vo Zvolene 3. marca 2024. Zdroj: TASR – Ján Krošlák

V predposlednom kole základnej časti hokejovej Tipos extraligy sme spoznali meno víťaza základnej časti – Pohár Dušana Pašeka patrí hokejistom HK Poprad, ktorí v nedeľu vyhrali vo Zvolene 4:3 po predĺžení. Pred posledným kolom je otvorené umiestnenie viacerých tímov, bojuje sa hlavne o hornú šestku, kde sa prebojovali hokejisti Slovana Bratislava.

49. kolo Tipos extraligy:

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1

Zverenci fínskeho trénera Tomeka Valtonena ešte bojovali o prípadné víťazstvo po základnej časti. Situáciu však nemali vo vlastných rukách. Svoju úlohu si však splnili, keď zdolali Liptákov. Už po 2 tretinách vyhrávali 4:0, keď brankárov Krasikova s Rýchlikom prekonali postupne Vašaš, Valach, Paločko a J. Wilkins. Na začiatku záverečnej tretiny znížil Réway, ale prišli ešte 2 domáce góly z hokejok Santosa s Bucom. Zemplínčania si budú chcieť uchrániť 2. miesto pred Spišskou Novou Vsou.

HK Nitra – HC Košice 1:3

Corgoni pred viac ako 3200 divákmi sklamali. Bez zraneného kanoniera Bučeka ich sila akosi nevie nájsť tú správnu prieraznosť. O výsledku rozhodla prostredná tretina, keď neistého brankára Kašíka prekonali Oceliari 3-krát – postupne Pollock, Šedivý a Havrila. Neskôr českého brankára vymenil mladý Beržinec. Nitra, ktorá stále nemá istotu hornej šestky a tak istotu postupu do play-off, v 57. min. len znížila Stachom. Košičania skončia s určitosťou na 4. mieste.

HKM Zvolen – HK Poprad 3:4 pp

Výborný zápas pod Pustým hradom, po ktorom sa tešili Podtatranci. Do vedenia išli domáci gólom Zuzina, vyrovnával v 2. tretine Bates. Na začiatku 2. tretiny opäť poslal do vedenia HKM Zuzin, no hostia, bojujúci o prvenstvo po základnej časti, otočili skóre po góloch Bjalončíka so Záborským. V 50. min. vyrovnával na 3:3 Šiška. V predĺžení to potom na svoje plecia zobral najlepší strelec súťaže Dmowski, ktorý v čase 62:47 prestrelil Kupského. Poprad tak prvýkrát v histórii klubu vyhral základnú časť.

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:5

Po tomto výsledku je jasné, že domáce mužstvo odohrá v piatok proti Zvolenu svoj posledný zápas v sezóne. Slovan sa pre zmenu dostal so 74 bodmi do hornej šestky, a ak vyhrá doma nad Liptákmi, postup je jeho. V tomto zápase išli Belasí už skoro do 3-gólového vedenia po góloch Poiriera, Pecarara a Maiera. Ešte do konca úvodnej tretiny znížil na rozdiel 1 gólu Stupka 2 gólmi. V samom závere trafil do prázdnej domácej bránky Sersen a presadil sa pár sekúnd pred koncom aj Mahbod.

HK Spišská Nová Ves – HC´05 Banská Bystrica 6:2

Domáci bojujúci o 2. miesto po základnej časti mali drvivý tlak, len brankár Rabčan dlho-dlho odolával. Svojim dal šancu viesť, keď sa v 26. min. presadil v úniku Bíreš. Lenže v záverečnej tretine prišla domáca 6-gólová smršť – presadili sa postupne Valach, Burgess, Bakoš, Myklucha, Drábek a Nellis. Za hostí znižoval R. Faith. Banskobystričania hrajú v piatok veľký, lež dôležitý zápas doma s Nitrou. Spišiaci, naopak, ešte nevzdávajú boj o 2. priečku.

Dukla Trenčín – HC 19 Humenné 9:2

Gólovo najbohatší zápas kola. Dukla bojujúca o top 6 si schuti zastrieľala. Paradoxné je, že prehrávala od 5. min po góle Thomku. No potom sa zverenci trénera Milana Bartoviča na už zostupujúcom mužstve doslova vybláznili – hetrikom sa odprezentovali 2 hráči, útočníci Conway s Giľákom. Okrem nich napli humenskú sieť aj pokusy Ahla, Petrovického a Imma. Trenčín to má s prienikom do top 6 zložité, ukázal však výraznú streleckú formu.

Program 50. kola Tipos extraligy (piatok 8. marca 2024): Humenné – Michalovce, Poprad – Spišská Nová Ves, Banská Bystrica – Nitra, Nové Zámky – Zvolen, Slovan – Liptovský Mikuláš, Košice – Trenčín.