• Futbal

Slovan ťahá víťaznú šnúru, po zápase na Štiavničkách má osem výhier v rade. Mladý Marcelli pomohol dvoma gólmi

Na snímke hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší počas zápasu 13. kola futbalovej Niké ligy MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 4. novembra 2023 v Banskej Bystrici. FOTO TASR – Ján Krošlák

 

Jedným z ťahákov 13. kola Niké ligy bol zápas na banskobystrických Štiavničkách. Domáca Dukla sa postavila čelom Slovanu Bratislava, ktorý však v metropole stredného Slovenska vyhral 4:1. Natiahol tak svoju víťaznú šnúru už na číslo 8 a upevnil si líderskú pozíciu. Za výhru môže vďačiť zlepšenému druhopolčasovému výkonu a vkladu mladíka Nina Marcelliho.

Prvý polčas ďaleko od optima

Pod Urpínom sa hral pred viac ako 3300 divákmi slušný ligový zápas. Domáca Dukla je momentálne nepríjemným protivníkom pre každé mužstvo, horí však v úspešnosti v domácich zápasoch, čo potvrdila aj tentoraz. Už pod vedením trénera Mária Auxta začala fantasticky, keď sa v 10. min strelecky presadil obranca Uhrinčať – 1:0. Domácim vedenie vydržalo do 30. min – v nej sa krásnou, efektnou i efektívnou akciou prezentoval útočník Strelec, ktorý našiel pred bránkou voľného Čavriča – 1:1. Prvý polčas bol ešte pomerne vyrovnaný, aj keď predsa lepšie pôsobil hosťujúci Slovan.

Zverenci trénera Vladimíra Weissa všetko svoje futbalové majstrovstvo rozbalili po zmene strán. Už v 48. min si narazil striedajúci mladík Marcelli loptu na hranici pokutového územia a následnou strelou prekonal brankára Hrušku – 1:2. V 55. min potom po chybe obrany ušiel domácim Čavrič, zakončoval, odrazenú loptu si našiel Strelec a dokonal dielo skazy Dukly – 1:3. Bodkou za stretnutím bola krásna strela aktívneho Marcelliho, keď v 86. odrazenou loptou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Víťazstvo Slovana, už ôsme v rade, bolo plne zaslúžené.

Hrdinom Marcelli, nezaostával ani Strelec

Výborný zápas v Banskej Bystrici odohral Dávid Strelec. Prvý gól naservíroval Čavričovi, druhý Marcellimu a tretí sám strelil. Po tom, ako prišiel na hosťovanie z talianskej Spezie ukazuje, že má chuť do futbalu. „Prvý polčas nebol z našej strany ideálny, Dukla nás zaskočila gólom. Našťastie, ešte do prestávky sme vyrovnali. V druhom dejstve bola hra v našej réžii a ukázali sme, že sme právom na prvom mieste. Pri svojom góle som šiel na prvú žrď, hráči sa zrazili nohami a lopta sa odrazila ku mne. Už som to nemohol nejako inak zakončiť, tak som skúsil pätičku a vyšlo to,“ hovoril 22- ročný Bratislavčan.

Ďalšími slovami preukázal zdravé sebavedomie. „Sme silné mužstvo, čo sme dnes ukázali. Za nepriaznivého stavu sme nezvesili hlavy. Veľmi sa tešíme z týchto 3 bodov. Osobne som rád. Keď vyjde pekná asistencia či dobrá akcia, teším sa rovnako, ako vo chvíli, keď dám gól. Podstatné je, aby mužstvo víťazilo. V sobotu som nehral útočníka, takže gól a dve asistencie na krídlo, či desiatku nie sú vôbec zlé,“ ponúkol svoj pohľad hráč zápasu.

Vladimír Weiss: Veril som, že to príde

Zápas na tlačovej konferencii zhodnotil tréner Vladimír Weiss. 3 body ho pred štvrtkovým zápasom Konferenčnej ligy proti LOSC Lille akiste potešili. „Som rád, že takto dopadol zápas po nie dobrom našom úvode. Boli sme v prvom polčase nepozorní, málo sme behali bez lopty. V druhom to už bolo oveľa lepšie. Dali sme 4 góly v zápase, mali sme tam ešte ďalšie šance, nebezpečné kontry. Za stavu 0:0 a 1:0 sme neboli aktívni a hladní tak, ako sme chceli. Do mužstva som vrátil po vyše mesiaci Vlada Weissa, vedel som, že nie je ešte fyzicky pripravený na 100 percent, ale chcel som mu pomôcť. No nie vždy to vyjde tak, ako si človek predstavuje. Boli sme dohodnutí na polčas s Vladom aj Lovatom.“

„Po zmene strán to bol výborný nástup, hrali sme dobre nielen v ofenzíve, ale aj v defenzíve. Dobre sme bránili po inkasovanom góle Róberta Polievku, dostupovali sme ho, zdvojovali. Cez polčas som nekričal, vedel som, že to príde, že budeme viac behať a kombinovať. Teší ma, že aj Nino Marcelli dal dva góly, pomohol mužstvu. Ukázal potenciál a bojuje o miesto v základnej zostave.“ zakončil Vladimír Weiss. ŠK Slovan Bratislava je po 13. kolách Niké ligy na čele tabuľky s 32 bodmi.