• Florbal

Slovenky vo federálnom derby neuspeli, o štvrťfinále sa pobijú s domácimi

Slovenské florbalové reprezentantky prehrali vo svojom záverečnom zápase MS žien v Singapure vo federálnom derby s Českom 1:9 a v tabuľke skupiny B obsadili 3. miesto. Ďalší zápas čaká zverenkyne Michala Jedličku v stretu o 13:00 v osemfinále proti domácemu Singapuru. Priamy prenos ponúkneme na Arena Sport 1.

Slovenské reprezentantky začali zápas lepšie a v 2. minúte premenila trestné strieľanie Paulína Hudáková a otvorila skóre. Vedenie našim hráčkam vydržalo do 14. minúty, keď vyrovnala Kubečková a 49 sekúnd pred prestávkou poslala favoritky do vedenia Jiráková. V ďalšom priebehu sa už ukázala sila favorita, Češky pridali ďalších sedem gólov a poľahky zvíťazili 9:1. Hlavnou postavou bola Anna Brucháčková, ktorá skončila zápas s bilanciou 3 góly + 1 asistencia a bola najlepšou hráčkou súpera. Na naše strane získala ocenenie brankárka Radka Mládenková.

Čiernym bodom zápasu bolo nepríjemné zranenie Tamary Dobošovej, ktorá si nepríjemne zranila koleno, keď si roztrhla predný krížny väz. Tamara musela ísť na vyšetrenie do miestnej nemocnice, turnaj sa tak pre ňu skončil a bude ju čakať dlhá cesta k návratu na ihrisko.

FAKTY ZO ZÁPASU

SLOVENSKO 1:9 ČESKO (1:2, 0:3, 0:4)

Góly: 2. Hudáková – 14. Kubečková (Chudá), 20. Jiráková (Brucháčková), 26. Brucháčková (Jiráková), 26. Chudá (Trojanková), 36. Krupnová (Ratajová), 43. Maroszová (Řepková), 49. Mechlová (Staňková), 53. Brucháčková (Ratajová), 59. Brucháčková

Zostava SR: Mládenková – Pudišová, Červená, Chupeková, Belicová, Mrázová, Dobošová, Ďuriková, Faktorová, Grossová, P. Hudáková, K. Hudáková, Klapitová (C), Kocúrová, Sabolová, Schnetzer, Trošková

O štvrťfinále proti domácim hráčkam

„Ťažké hodnotiť zápas, ale som na dievčatá hrdý, pretože nechali na ihrisku všetko a odohrali dobrý zápas, jediný čierny bod je, že sme nedávali góly. Prvú tretinu sme hrali dobre, hrali sme našu hru a je na čom stavať. Odišli sme kondične a naša hra v útoku bola na náhodu. V obrane to fungovalo, podržala nás Mládenková. Štve ma, že sme nedali gól z hry, hoci sme mali viacero šancí,“ povedal po zápase tréner Michal Jedlička. Ten dnes šetril sily na náročnú a dôležitú vyraďovaciu fázu, čo sa podpísalo aj pod oddych Paulíny Hudákovej. „Paulína bola na lavičke, lebo nie je úplne fit. Nechceli sme riskovať, aby sa jej niečo stalo, pretože kľúčové zápasy pre nás ešte len prídu. Samozrejme, ak by to bolo vyrovnané, nasadili by sme ju, ale na celý zápas to nebolo,“ povedal na margo stavu jednej z kľúčových postáv nášho tímu tréner Jedlička. Slovenské reprezentantky splnili plán v skupine, vyhrali s Poľskom a obsadili konečné tretie miesto. V osemfinále ich zajtra čaká súboj proti domácemu Singapuru. „Pre nás je to lepší variant, že budeme hrať s domácim tímom, pretože príde viac divákov. Pri každom dotyku domácich s loptičkou singapurské publikum buráca. Zajtra si to užijeme, ale samozrejme musíme bez problémov zvíťaziť a postúpiť ďalej,“ doplnil tréner.

Zápas Slovensko – Singapur sa hrá v stredu 6. decembra o 13:00 nášho času. V priamom prenose vám ho prinesieme na Arena Sport 1, štartujeme už o 12:50.