• Olympijské hry

Slovensko bude na OH 2024 v Paríži reprezentovať Kubiš. Rozhodol Slovenský zväz cyklistiky

Na snímke vľavo celkový víťaz v kategórii najlepší Slovák Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica) a prezident Slovenského zväzu cyklistiky a generálny riaditeľ pretekov Okolo Slovenska Peter Privara na pódiu v cieli 5. etapy 67. ročníka medzinárodných etapových cyklistických pretekov Okolo Slovenska v Púchove v nedeľu 17. septembra 2023. Zdroj: FOTO TASR/Radovan Stoklasa

 

Slovensko bude na OH 2024 v Paríži reprezentovať v cestnej cyklistike Lukáš Kubiš. Rozhodol o tom Slovenský zväz cyklistiky (SZC) na základe výkonnosti a interných kritérií.

Slovensko má v cestnej cyklistike dve miestenky do Paríža. Medzi ženami splnila už ku koncu decembra 2023 kritériá Nora Jenčušová (Bepink). V mužských pretekoch s hromadným štartom sa predstaví Kubiš (Elkov Kasper), ktorý z pôvodnej trojice slovenských pretekárov (Lukáš Kubiš, Martin Svrček, Matúš Štoček) dosiahol v úvode sezóny najlepšie výsledky.

O nominácii v kategórii elite muži sa jednohlasne zhodla komisia cestnej cyklistiky a Výkonný výbor SZC, informoval TASR v tlačovej správe Slovenský zväz cyklistiky.

Ako náhradníci sú nominovaní Svrček a Štoček (v tomto poradí), medzi ženami je za náhradníčku určená Terézia Ciriaková. Sprievodný tím budú tvoriť športový riaditeľ Jakub Vančo s mechanikom Martinom Fraňom.