• Ľadový hokej

Súhrn 14. kola Tipos extraligy: Liptovský Mikuláš zaťažil Nitru 8 gólmi, v šlágri víťazstvo Slovana pod Pustým hradom

Zdroj: FACEBOOK/Tipos Extraliga, INSTAGRAM/HC SLOVAN Bratislava

V nedeľu bolo na programe 14. kolo Tipos extraligy, ktoré k svojej spokojnosti zvládla vedúca Spišská Nová Ves. Pred takmer vypredaným štadiónom v exhibičnom móde zdolala ambiciózne Michalovce 6:2. Na čele súťaže tak má už 4- bodový náskok aj preto, že vo Zvolene vyhral Slovan Bratislava 5:3.

14. kolo Tipos extraligy:

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Michalovce 6:2

Spišiaci pokračujú vo výborných, dominantných výkonoch prioritne na domácom ľade. Vyhrali totižto všetkých 7 zápasov pred vlastným publikom. V tomto zápase bola ich prevaha zdrvujúca, keď brankára Glosára do 45. min prekonali postupne Džugan, Kerbashian, dvakrát Burgess a Nellis. Až potom prišla odpoveď trápiacich sa hostí z hokejky mladíka Pišoju. Po Merežkovom 6. góle už len kozmeticky zmierňoval prehru Zemplínčanov Solenský. Spišiaci sú na čele absolútne zaslúžene, sú výborní korčuliarsky a majú pohodu na hokejkách.

Dukla Trenčín – HK Mikron Nové Zámky 3:2 pp.

Trenčín preťal šnúru 6 prehier a konečne zabodoval. Utíšil tak nevôľu svojich fanúšikov, ktorí podchvíľou bojkotovali a nefandili. Domáci celok naštartoval v 5. min gólom obranca Nemčík, na ktorý odpovedal krátko pred koncom 1. tretiny Farley a začínalo sa odznova. V 23. min dokonca priklonil misky váh na stranu hostí obranca Kozák – 1:2. Našťastie pre Duklu v 26. min po Mikúšovej prihrávke vyrovnal pracovitý útočník Krajčovič. Rozhodujúci gól padol až v predĺžení, keď sa sólom cez celé klzisko prezentoval nestarnúci obranca Starosta a rutinérsky prekonal brankára Kantora. Trenčín je však naďalej predposledný s 13 bodmi.

HC Košice- HK Poprad 4:2

Všetko nasvedčuje tomu, že Košice pomaly budú stúpať tabuľkou. Po ťažkom začiatku zdolali vo východniarskom derby Poprad. Do vedenia išli hostia po góle obrancu Turana. Oceliarom sa podarilo skóre otočiť po druhotretinových zásahoch Havrilu s Krivošíkom. Posledné slovo si chcel zobrať útočník Popradu Dmowski, ktorý vyrovnal na 2:2 a zdalo sa, že sa bude napokon pred 3114 divákmi predlžovať. Do vlastných rúk však zobral výsledok obranca Košíc Zech, ktorý si najprv nakorčuľoval na prihrávku a prekonal brankára Vaya. V záverečnej power- play hostí potom namieril puk do prázdnej bránky… V zostave Popradu sa neobjavil kanonier Gerlach, ktorý je údajne na odchode z klubu.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 3:5

Pod Pustým hradom sa hralo vo výbornej atmosfére. Žiaľ, v prvej tretine 3677 divákov videlo slabší hokej. Ako jediný sa v 6. min presadil C. Hults na domácej strane. Na začiatku druhej tretiny prišla gólová smršť Slovana – skórovali postupne dvakrát Minárik, Fominych a Korenčík a brankár HKM Kupsky sa porúčal na striedačku. Do bránkoviska sa postavil Trenčan. Zvolen znížil na konci tretiny z hokejky Marcineka. Kontaktný gól strelil v 53. min krásnou strelou Šiška. Zvolen však následne zle striedal, išiel do oslabenia a inkasoval od O´Briena. Domácich hokejistov stál lepší výsledok výpadok na začiatku 2. tretiny. Slovan konečne zabodoval za 3 body, no stále je 8.

HC 19 Humenné – HC´05 Banská Bystrica 2:3

Do vedenia išli domáci po Lapšanského zásahu. Hostia otočili skóre po presných strelách Vilkinsa so Žitným. V 46. min vyrovnával na 2:2 Fín Kuru, no v čase 53:35 sa presadil hosťujúci útočník Gašpar a 3 body tak putovali pod Urpín. Domáce mužstvo je s 9 bodmi na poslednom mieste tabuľky. Banskobystričania pokračujú v zbere bodov, sú na peknom 4. mieste.

HK Nitra – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:8

Dlho to bol pod Zoborom pomerne vyrovnaný zápas. V 13. min domáci Čederle vyrovnával na 2:2 a zdalo sa, že to naozaj bude gólovo bohatý zápas. Bol. Len však na jednu stranu. Potom sa postupne presadili hostia – dvakrát Réway, dvakrát Berry, Quince a produktívny obranca Miller. Tento výbuch Nitry sa dá máločím ospravedlniť. Pravdou však je, že Liptáci zahrali ohromujúco, bola radosť pozerať sa na ich výkon. Zaslúžene sú na 6. mieste  s 23 bodmi.

Program 15. kola Tipos extraligy (utorok 31. 10. 2023): Michalovce – Nitra, Košice – Nové Zámky, Poprad – Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš – Trenčín, Slovan – Spišská Nová Ves, Zvolen – Humenné.