• Futbal

Super nedeľa na Arenasport

Tento týždeň uvidíte priame prenosy z Holandska, Belgicka a Rakúska. Súťaž v Portugalsku má prestávku. V Admiral bundeslige nás čaká zaujímavá konfrontácia FK Austria Wien – FC Red Bull Salzburg. Austria po zlom začiatku sa pomaly dostáva na vrchné priečky, ale vzájomná bilancia domácich zápasov proti Salzburgu hovorí v jasný neprospech fialiek. Z posledných desiatich zápasov vyhrali len raz, a dvakrát dokázali remizovať. Podarí sa im opäť bodovať?

V Belgicku nás čaká šláger kola RSC ANDERLECHT – CLUB BRUGGE. Ide o zápas dvoch najúspešnejších klubov Jupiler League a o momentálne najväčší derby zápas v Belgicku. Club Brugge z posledných desať vzájomných zápasov vyhralo len trikrát, naposledy v januári 2020. Podarí sa im vyhrať štvrtýkrát alebo fialovo-biely potvrdia domácu dominanciu na velikánom z Brúgg?

Krajina tulipánov nám ponúkne futbalový bonbónik AZ Alkmaar – Feyenoord. AZ Alkmaar je zatiaľ prekvapujúci líder tabuľky Eredivisie. Doma privítajú slávny klub z Rotterdamu. Posledné tri domáce vzájomné zápasy hovoria jasne v prospech Alkmaaru, keď dvakrát vyhral a raz remizoval. Podarí sa im potvrdiť trend a zotrvať na čele Eredivisie?

 

FK Austria Wien – FC Red Bull Salzburg, nedeľa 16.10.2022 o 17:00 na Arenasport 2

RSC Anderlecht – Club Brugge, nedeľa 16.10.2022 o 18:50 na Arenasport 2

AZ Alkmaar – Feyenoord, nedeľa 16.10.2022 o 16:45 na Arenasport 1

 

foto zdroj: https://lnk.sk/cp06