• Hokej

Banskobystričan Turnbull hetrikom zostrelil vedúcich Spišiakov, Slovan opäť naskočil na víťaznú vlnu (súhrn 38. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava brankár Banskej Bystrice Gašper Krošelj a Anthony Nellis (HK Spišská Nová Ves) počas zápasu 38. kola Tipos extraligy HC ‘05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves v Banskej Bystrici 21. januára 2024. FOTO TASR – Ján Krošlák

Zdá sa, že hokejistom Spišskej Novej Vsi dochádza na vedúcej priečke dych. Opäť prehrali, tentoraz pod Urpínom, kde ich zostrelil hetrikový hrdina HC´05, zámorský legionár Carter Turnbull. Víťazstvo si po piatkovej prehre pripísali aj hráči Slovana v dôležitom stretnutí s Novými Zámkami.

38. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky 5:3

Mužstvá z dolných poschodí tabuľky predviedli gólovú prestrelku. Do vedenia išli zverenci trénera Petra Oremusa v 8. min. po zakončení Poiriéra. Snaživí hostia vyrovnali v 14. min. v presilovke Mamčinsom. Do polovice zápasu potom domáci zasypali brankára Kantora 3 gólmi, keď sa postupne presadili Ahnelow, Mahbod a Ranford – 4:1. Novozámčania sa však nevzdávali a v záverečnej tretine znížili na rozdiel gólu – sieť za brankárom Godlom si našli pokusy z hokejok Prokeša s Logginsom. Zlepšujúci sa Belasí si ale víťazstvo nenechali vziať a do prázdnej bránky pečatil ich triumf Takáč.

HK Poprad – HKM Zvolen 2:1 pp.

Pod Tatrami sa hral vskutku vyrovnaný hokej. V tabuľke druhí Popradčania pomerne skoro prehrávali, nakoľko sa v polovici 6. min. presadil po prihrávke Jakúbeka V. Fekiač. Domáci hráči stihli do konca úvodnej tretiny vyrovnať, keď sa po asistencii Bjalončíka peknou a presnou strelou odprezentoval zámorský legionár Calof. Neskôr sa bojovalo, zrážalo, prekonávali sa obaja bránkari. Stretnutie napokon vyústilo do predĺženia, v ktorom sa v čase 61:21 dostal k odrazenému puku obranca Cardwell a prepálil brankára Kupského. Poprad tak stratu na vedúcich Spišiakov znížil na 5 bodov.

HC´05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 7:3

V Banskej Bystrici bola k videniu ďalšia gólová prestrelka. Akoby aj inak. Po prvej tretine zverenci Raima Helminena viedli 3:0, keď Melicherčíka prekonali postupne Šenkeřík, Gašpar a Turnbull. Hráči vedúceho celku tabuľky mali pôsobivý nástup do prostrednej tretiny, nakoľko rýchlo znížili na rozdiel gólu po presných zásahoch Majdana s Džuganom. Následne si vzal podstatné slovo fantastický Turnbull, ktorý 2 gólmi skompletizoval svoj hetrik a zostrelil tak vedúce mužstvo tabuľky. Spišiaci znížili po šťastnom góle Merežka v 51. min., ale toto nebol ich zápas, nakoľko im na cestu ešte domáci pribalili góly Petrisku a Výhonského.

HC 19 Humenné – Dukla Trenčín 0:4

Obom mužstvám v tabuľke svojím spôsobom zatekalo do topánok. Napokon dôležitý duel lepšie zvládli hráči hostí, ktorí mali skvostnú prostrednú časť hry. Brankár Galimov bol počas nej prikrátky na presne mierené zakončenia od Krajčoviča, J. Mikúša a Giľáka. Naopak, domáci hráči pred Lacouveém nevyužívali ani tie najväčšie gólové šance, a tak prehrali duel, v ktorom sa opäť mohli viac záchranársky nadýchnuť. Trenčín opäť potvrdil, že hrá ako na hojdačke, teraz ukázal tú krajšiu tvár. V 56. min. uzavrel skóre Conway.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce 2:4

Na Liptove išli do vedenia hostia zo Zemplína po góloch Daugavinša s Kabáčom, no ešte do 1. prestávky znížil Žilka, ktorý našiel recept na brankára Škorvánka. Potom však zabrali rozdieloví hráči hostí, v 29. min. sa presadil Santos a na Naušovo zníženie odpovedal v 51. min. obranca Acolaste. Liptáci tak nezvládli ďalší domáci duel a prepadli sa až na 10. priečku tabuľky.

HC Košice – HK Nitra 1:3

Oceliari mali v chrbte 4 víťazstvá, no tentoraz ťahali za kratší koniec povrazu. Nitra hrala účelne a bola efektívna. Do vedenia išli domáci v 12. min. po nenápadnej, zrejme tečovanej strele Luntera. Pred Janusom sa dlho nič gólové neudialo, potom však prišiel šok pre Steel Arénu. Od 46. po 52. min. zverenci Antonína Stavjaňu 3-krát prekonali Janusa, pričom strelci boli netradiční – 2 zárezy mal na gólovej pažbe Okoličány a skóroval aj Čederle. Nitra sa tak na Košice bodovo dotiahla, oba celky majú po 63 bodov.

Program 39. kola Tipos extraligy (piatok 26. 1. 2024): Spišská Nová Ves – Poprad, Michalovce – Humenné, Slovan – Liptovský Mikuláš, Zvolen – Nové Zámky, Nitra- Banská Bystrica, Trenčín – Košice