• Futbal

Boje o skupinovú Európu vrcholia

Už tento týždeň sú na programe záverečné súboje o účasť v skupine jednej z troch európskych súťaží. My Vám prinesieme v priamom prenose vo štvrtok tri zápasy. Dva  z Konferenčnej ligy UEFA a jeden o Európsku ligu UEFA.

 

O 19:00 zavítame na Cyprus do hlavného mesta Nikózii, kde domáci Apoel FC si zmeria sily s belgickým KAA Gent. Prvý zápas im nevyšiel podľa predstáv, keď podľahli v Gente svojmu súperovi 2:0. Portugalský tréner cyperského tímu Ricardo Sa Pinto má nad čím premýšľať ako zabojovať ešte o postup do skupiny Konferenčnej ligy a prekvapiť silné mužstvo z Belgicka.

V rámci Konferenčnej ligy o 21:00 zavítame k naším susedom do Poľska, kde slávna Legia Varšava hostí nevyspytateľný dánsky FC Midtjylland. Prvý zápas priniesol gólové hody, keď skončil nerozhodne 3:3. Odveta sľubuje podobný futbalový zážitok. Uvidíme v akcii aj dvoch českých futbalistov. Za Legiu nastupuje 34-ročný útočník Tomáš Pekhart a za Midtjylland obranca 22-ročný obranca Adam Gabriel.

Po zápase APOEL FC – KAA Gent navštívme playoff zápas o Európsku Ligu HŠK Zrinjski – LASK. Zrinjski je mužstvo z Bosny a Hercegoviny, ktoré sa nachádza v meste Monstar. Klub podporujú chorvátsky obyvatelia mesta a chorvátsky symbol je aj súčasťou znaku klubu. Trénerom je Chorvát Krunoslav Rendulić a na súpiske má až 10 chorvátskych futbalistov. Prvý zápas v rakúskom Linzi skončil víťazstvom Lasku 2:1. Odveta bude istotne zaujímavá pred horkokrvnými balkánskymi fanúšikmi. Porazený má istú účasť v skupine Konferenčnej ligy UEFA.

Priame prenosy:

Štvrtok 31.8.2023 o 19:00 na Arena Sport 2 – APOEL FC (CYP) – KAA Gent (BEL)

Štvrtok 31.8.2023 o 21:00 na Arena Sport 2 – HŠK Zrinjski (BIH) – LASK (AUT)

Štvrtok 31.8.2023 o 21:00 na Arena Sport 1 – Legia Warszawa (POL) – FC Midtjylland (DEN)