• Futbal

V Trenčíne a v Moravciach sa hralo v blate, Ružomberok preťal impozantnú sériu Slovana (prierez 16. kola Niké ligy)

Zdroj: FOTO TASR/Radovan Stoklasa

Počasie momentálne futbalu nepraje. Veľmi ťažké podmienky sprevádzali zápasy v Trenčíne a v Zlatých Moravciach, kde sa hralo na terénoch, ktoré silno hraničili s regulárnosťou. Čo sa výsledkov týka, zaujala remíza Ružomberka na Tehelnom poli so Slovanom.

16. kolo Niké ligy:

FC Košice – MFK Zemplín Michalovce 2:1

Východniarske derby bolo dôležité pre obe mužstvá. Košičania ťahali sériu 10 ligových prehier, Zemplínčania pre zmenu v tejto sezóne ešte nevyhrali. Na vcelku solídnom trávniku sa napriek týmto okolnostiam hral svižný futbal. Do vedenia išli domáci, keď Fabišov center nožničkami zakončil Anane. Zverenci trénera Petra Struhára sa snažili vyrovnať, mali niekoľko zakončení, voči ktorým úspešne zakročoval brankár Kira. Dokonca chytil aj Jánošikovi pokutový kop. Vyrovnal až v úpnom závere Magda presnou strelou. Keď sa už zdalo, že sa budú body deliť, v nadstavení rozhodol o víťazstve Košíc Petrák.

Postava zápasu: Matúš Kira

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:2

Mužstvo spod Čebraťa vsadilo všetko na defenzívu, nastúpilo v rozostavení 5-3-2. Do vedenia išlo v 25. min., keď sa presadil Múdry. Odpoveď Slovana prišla o 6 minút, po zakončení Toliča. Do polčasových kabín predsa išiel s vedením Ružomberok po zásahu útočníka Chriena. Tréner Vladimír Weiss do druhého polčasu vystriedal, do hry išli Barseghjan so Strelcom, ktorý v 58. min. vyrovnal na konečných 2:2. Liptákov počas celého zápasu držal nad vodou reprezentant do 21 rokov brankár Fruhwald. Slovan po 10 víťazstvách stratil prvé body.

Postava zápasu: Tomáš Fruhwald

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 1:2

Pod hradom Matúša Čáka sa síce hralo na umelej tráve, no poriadne snežilo a terén bol za hranicou regulárnosti. Dokonca po 25 minútach bolo stretnutie na 20 minút prerušené. Viac sa bojovalo a šmýkalo, ako hralo. Po opätovnom reštarte sa 2 – krát gólovo predviedli Železiari, keď sa presadili Sanusi s Blahútom. Trenčín, ktorý 6 zápasov nevyhral opäť prehral, pretože dokázal už len znížiť po presnom zakončení krídelníka Gonga. Je tak na 7. mieste, momentálne mimo prvej šestky. Podbrezová po prehre s Trnavou opäť zabrala naplno, v sobotu privíta v Zelpo Aréne Slovan.

Postava zápasu: Patrik Blahút

FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:2

Na Žitave sa hralo na náročnom, blatistom teréne, ktorý zamedzil futbalovej kráse. Aj tu sa viac bojovalo, ako hralo. Lepšie sa podmienkam prispôsobila Žilina, ktorá v 1. polčase dvakrát gólovo udrela, keď brankára Knoblocha prekonali Essomba a D. Ďuriš. ViOn sa po zmene strán predsa len nadýchol a aj znížil, keď z vymyslenej penalty prekonal Belka striedajúci Švec. Plány zverencom trénera Michala Hippa narušilo vylúčenie domáceho Čonku. Ani na 16. pokus tak nevyhrali. Žilinčania si pre zmenu upevnili 2. miesto.

Postava zápasu: Dávid Ďuriš

FC Spartak Trnava – MFK Skalica 2:0

Trnava mala v nohách ťažký zápas s Ludogorcom Razgrad. Beztak zverenci trénera Michala Gašparíka hrali svižne, aktívne a mali kontrolu nad zápasom. Problémom však bola efektivita v zakončení, pričom hlavne M. Ďuriš si nepotykal s koncovkou. Dokonca trafil brvno. Odkliatie Junasovej bránky prišlo až v 58. min, v ktorej sa po Danielovom centri presadil Zeljkovič. Skóre spečatil v 90. min. gólom návratilec po ťažkom zranení Rakúšan Djuričin. Trnava je na 3. mieste s 33 bodmi. Skalica prehrala 3. zápas v rade.

Postava zápasu: Adrian Zeljkovič

MFK Dukla Banská Bystrica – DAC Dunajská Streda 0:0

Na Štiavničkách sa hralo pred slabučkou návštevou 453 divákov vo veľkom chlade. Dlho to bol vyrovnaný zápas, mužstvá sa pozorne strážili. V závere 1. polčasu mali šance hostia, no Káčera a vzápätí Barišiča zarmútil zákrokmi brankár Dukly Hruška. Po zmene strán mali väčšiu aktivitu na kopačkách domáci, ktorí aj prekonali Popoviča, Godálova hlavička ale prišla z ofsajdu. Hostia celkovo sklamali, očakávalo sa, že pod novým trénerom, Španielom Xiscom Muňozom predsa len predvedú presvedčivejší výkon.

Postava zápasu: Matúš Hruška

Program 17. kola Niké ligy: Žilina – Trnava, Michalovce – Skalica, Podbrezová – Slovan, Zlaté Moravce – Košice, Ružomberok – Banská Bystrica, Dunajská Streda – Trenčín.