• Futbal

Brankár Trnavy Dominik Takáč pred derby so Slovanom: Žiadny zápas na Slovensku nemá taký náboj!

Na snímke brankár Dominik Takáč počas tréningu futbalovej reprezentácie SR pred zápasom. FOTO TASR/Jakub Kotian

 

 

Slovenskí futbaloví fanúšikovia sa zaiste opätovne tešia. V nedeľu 22. októbra 2023 je o 17:30 hod. na programe najslávnejšie slovenské derby medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Tento zápas v rámci 11. kola Niké ligy sľubuje atraktívne futbalové divadlo a pútavú dejovú zápletku na ihrisku pred zrejme vypredanou City Arénou v Trnave.

Trnava sa v posledných ligových stretnutiach tešila z hneď niekoľkých dôležitých víťazstiev. Pred tromi týždňami vyhrala na trávniku Dunajskej Stredy 1:0, o týždeň na to triumfovala na banskobystrických Štiavničkách 2:1. Akiste cenné skalpy, ktoré napomohli Spartaku k priebežnej 5. priečke v tabuľke, pričom na vedúci AS Trenčín stráca len 4 body.

Rozhodnúť môže domáce prostredie

Zverenci trénera Michala Gašparíka si okrem toho pred týždňom zahrali aj zápas Slovnaft Cupu v Lehote pod Vtáčnikom, kde vyhrali 2:1. Všetko podstatné sme si rozanalyzovali s brankárom Dominikom Takáčom, ktorý sa na týchto víťazstvách nemalou mierou podieľal.

„Po poslednom zápase v Slovnaft Cupe sme si pár dní oddýchli a nabrali sily na ďalšiu sériu náročných zápasov. V predchádzajúcich ligových kolách sa nám darilo herne aj výsledkovo a všetci v mužstve veríme, že nám táto forma vydrží čo najdlhšie,“ začala rozprávanie trnavská jednotka medzi tromi žrďami.

Teraz sa už ale všetky oči fanúšikov Trnavy a Slovana upierajú na nedeľu podvečer, keď sa uskutoční ďalší diel najslávnejšieho derby. Tu treba podotknúť, že obe mužstvá boli v posledných stretnutiach vo výbornej forme a oboch v budúcom týždni čakajú taktiež boje v Konferenčnej lige UEFA.

„Naša príprava na zápas so Slovanom nie je rozdielna oproti iným súperom. Špeciálny bude až samotný zápas! Žiadny zápas na Slovensku nemá taký náboj a ja sa na to už veľmi teším,“ vyjadril svoju radosť a pokračoval v rozprávaní. „Všetci si uvedomujú dôležitosť tohto stretnutia. Ako to v týchto derby už býva zvykom, bude to emočne vypätý zápas z pohľadu hráčov a s určitosťou aj fanúšikov. Rozhodnúť v náš prospech môže aj domáce prostredie s plnými tribúnami, čo sa nám v takýchto zápasoch viackrát potvrdilo a osvedčilo,“ dodal, pričom narážal hlavne na posledné májové finále Slovnaft Cupu, v ktorom Trnava na domácej pôde Slovan zdolala po predĺžení 3:1.

Stúpame v tabuľke, nesmieme sa zaseknúť

Trnava, ako sme už spomenuli, sa v posledných týždňoch herne a výsledkovo rozbehla. Spevnela, lež skvalitnila defenzívu, hra mužstva má tvár a potrebnú dynamiku. Výrazne jej pomohli letné posily Zeljkovič s Duričom, výborne hrajú viacerí – na čele s Kelvinom Oforim. A skvelú formu má aj náš respondent, Dominik Takáč.

„Začiatok ligovej sezóny nám nevyšiel podľa predstáv a určite má na tom svoj podiel aj účasť v predkolách Konferenčnej ligy. Napokon sme sa v nej prebojovali až do skupinovej fázy, čo je pre nás obrovský úspech sám o sebe. Momentálne stúpame v tabuľke aj v domácej súťaži, čo nás nesmierne teší. Chceme ísť v tomto tempe, nezaseknúť sa,“ hovoril sebavedomo trnavský brankár.

V budúcom týždni potom Trnavu čaká 3. zápas v rámci H skupiny Konferečnej ligy, keď vo štvrtok privíta v City Aréne dánsky Nordsjaelland. V prvých dvoch zápasoch Spartaku bodové ruže nekvitli, keď zverenci Michala Gašparíka prehrali v Razgrade s Ludogorcom 0:4 a naposledy doma podľahli Fenerbahce Istanbul 1:2.

„V oboch zápasoch sme sa mohli presvedčiť, že súperi v Konferenčnej lige majú kvalitu, vďaka ktorej dokážu potrestať každé naše zaváhanie v hre. Výkon mužstva bol solídny, ale ak chceme pomýšľať na body, tak nesmieme robiť žiadne chyby a v ofenzíve musíme byť maximálne efektívni. Len tak vedie štvrtková cesta k bodom, no ešte predtým je tu spomínané derby, ktoré je momentálne absolútnou prioritou,“ zakončil náš rozhovor Dominik Takáč.