• Futbal

Jarný víťazný marš vyniesol Ružomberok do skupiny o titul. Selecký: Išli sme skromne od zápasu k zápasu

Na snímke vľavo tréner Ružomberka Ondřej Smetana, na snímke vpravo vpredu Alexander Selecký. Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj, Ján Krošlák

 

Takáto stíhacia jazda sa len tak nevidí! Futbalisti MFK Ružomberok mali jeden veľký sen – a to postup do jarnej skupiny o titul. Dlho-predlho pritom boli mimo priečok, ktoré to zaručovali. Lež do Liptova prišiel tréner Ondřej Smetana a začali sa diať veci. Mužstvo zlepšilo svoj prejav a výsledky a na jar vyhralo všetky 4 ligové zápasy. A právom tak postúpilo do hornej šestky na úkor Trenčína a Banskej Bystrice.

Ružomberčania mali pritom na začiatku jari veľkú bodovú stratu na 6. miesto, ktorá činila pre niekoho neriešiteľných 7 bodov. Predsa to mužstvo spod Čebraťa dokázalo, na čom má veľkú zásluhu krajný obranca Alexander Selecký. V minulom kole mal pri víťazstve v Zlatých Moravciach bilanciu gól a asistencia, ktorú si zopakoval aj v sobotu proti Podbrezovej (2:1).

„Prežívame parádne obdobie. Kde asi málokto veril pred tou záverečnou jarnou časťou, že by sme to boli my tí, ktorí nakoniec postúpia do prvej šestky. Všetci v klube sme však tomu verili a boli sme tak nastavení, že ideme spraviť všetko pre to, aby sme sa tam dostali. Išli sme potichu a skromne od zápasu k zápasu, ukázali sme veľkú mentálnu silu mužstva a podarilo sa to,“ rozplýval sa rodák z dediny Lučatín.

Práve tá viera nakoniec dopomohla Liptákom učiniť ich cieľ. A to ešte minulú stredu MFK šokoval MOL arénu a vyradil vo štvrťfinále Slovnaft Cupu domácu Dunajskú Stredu.

„Na zápas s Podbrezovou sme sa svedomito pripravovali. V tom týždni sme hrali aj pohár v Dunajskej Strede, kde sme taktiež išli za postupom, čo sa nám aj podarilo. Od pohárového zápasu sme sa sústredili už len na Podbrezovú a nič iné. Skutočne sme sa kvalitne pripravili, vedeli sme, čo pre nás môže víťazstvo znamenať, a tak sme sa aj nastavili a išli sme za tým. Mali sme im čo vracať,“ narážal na jesennú prehru Ružomberka 0:5 v Podbrezovej.

K víťazstvu MFK Ružomberok napokon nasmerovali presné zásahy Chriena a Seleckého. Za Horehroncov znižoval v 90. min. Bartoš.

„Hrali sme doma, a tak sme chceli hneď od začiatku hrať nátlakovo a vytvoriť si šance a súpera nepustiť do ničoho vážneho. Podarilo sa nám skoro otvoriť skóre, viedli sme 1:0 a to bol taký hlavný impulz v tom zápase. V 2. polčase sa hra viac otvorila a my sme to využili a zvýšili stav na 2:0 po mojom priamom kope. Podbrezová ukázala svoju kvalitu a dostala sa aj do šancí, kde aj znížila na 2:1. Myslím si ale, že sme podali tímový výkon. Všetci sme ťahali za jeden povraz a zaslúžene sme vyhrali,“ povedal slovenský reprezentant do 21 rokov.

Liptákov správne naštartoval a pobláznil český tréner Ondřej Smetana. Ten na jeseň spolu s mužstvom odohral niekoľko vydarených zápasov, keď staval hlavne na pevnú defenzívu. To, že na jar vyhral všetky 4 zápasy a postúpil nielen do hornej šestky Niké ligy, ale aj do semifinále Slovnaft Cupu, sú veľké úspechy.

„Tréner Ondřej Smetana určite niektoré veci zmenil, či už mimo ihriska, alebo na ihrisku a funguje to. Máme to postavené hlavne na disciplíne a tvrdej robote, čo sa nám vracia vo výsledkoch… Sme výborná partia, všetci ťaháme za jeden povraz, čo je si myslím vidieť aj v samotných zápasoch,“ pokračoval v rozprávaní.

Ako bonus za postup je tu tak pre Ružomberčanov horná šestka. Hneď v piatok o 17.30 h pod Čebraťom privítajú úradujúceho majstra a aktuálneho lídra tabuľky Slovan Bratislava, ktorý má v tabuľke už 16-bodový náskok.

„Áno, tým, že hráme doma, určite to budeme chcieť využiť. Pritom, Slovan má obrovskú kvalitu. Dobre sa na nich pripravíme, máme svoje silné stránky a tie budeme chcieť využiť a v zápase vyhrať,“ zakončil náš rozhovor jeden z najlepších hráčov MFK Ružomberok Alexander Selecký.