• Hokej

Jozef Baláž: Národné mužstvo pod trénerom Ramseym napreduje, budem rád za pozvánku na Majstrovstvá

Jozef Baláž na domácom ľade Dukly Trenčín. Foto: FB/Dukla Trenčín

 

Hokejistom Dukly Trenčín by mohol prischnúť prívlastok, že sú mužstvom ako na horskej dráhe. Vedia prekvapiť, poriadne bodovo zabrať, no potom príde obdobie, keď sa ponoria do menšej krízy. Aj preto z toho zatiaľ v ich podaní nie je úplne najideálnejšia klubová sezóna, nakoľko sa zverenci trénerskej dvojice Milan Bartovič – Branko Radivojevič po 34 odohraných kolách nachádzajú na 10. mieste tabuľky Tipos extraligy.

„Vojaci“ odohrali naposledy v nedeľu veľmi nešťastný zápas so Slovanom Bratislava (3:4). 2- krát v ňom viedli o 2 góly a mali nakročené k potrebnému víťazstvu. Nadviazali by tak na predchádzajúcu výhru 5:1 s týmto súperom z domáceho ľadu. Nestalo sa však tak – Belasí gólmi z 52. min. a 58. min. skóre otočili. Aj o tomto zápase sme sa porozprávali s centrom 1. útočnej formácie Jozefom Balážom.

„Je pravdou, že zápas so Slovanom Bratislava sme mali rozohratý veľmi dobre. Ako ste spomínali, viedli sme v ňom o 2 góly, mali sme náskok a žili sme. No v poslednej tretine sme sa akosi báli hrať to, čo sme hrali v prvých 2 tretinách a napokon sme na to výsledkovo doplatili. Súper z hlavného mesta otočil výsledok a vyhral,“ začal hodnotenie posledného regionálneho kola, ktoré napokon pre Duklu nemalo bodový prínos.

V tomto týždni je to pre hráčov Dukly Trenčín akiste turbulentné klubové obdobie. Nakoľko z postu predsedu predstavenstva rezignoval Milos Radosa, čo je osobitná téma… Mužstvo sa však už napävno pripravuje na piatkový zápas pod Pustým hradom. O 18:00 h vo Zvolene ho čaká ďalší náročný súper. Pritom Trenčania už raz v sezóne na ľade tohto súpera vyhrali, vtedy ich výrazne držal v zápase výbornými zákrokmi brankár LaCouveé.

„Áno, čaká nás náročný piatkový zápas vo Zvolene. Ale ako si môžeme všimnúť, v tejto sezóne je každý zápas náročný. Nech hráte v podstate s kýmkoľvek, vždy je to otvorené a výsledok nejasný. HKM je dobrý, kvalitný súper. Jeho hráči dobre korčuľujú. Zvolen porazíme jedine tak, že budeme hrať 60 minút tak, ako si povieme a nepoľavíme z toho za žiadneho stavu. A samozrejme, pamätám si na 1. vzájomný zápas vo Zvolene. Podali sme v ňom dobrý výkon. Tuším sme vyhrali 2:0 a LaCouveé podal parádny výkon. Veríme, že sa mu to znova podarí a opäť si odtiaľ odnesieme body,“ pokračoval kľúčový útočník mužstva.

Dukla Trenčín je v tabuľke na 10. mieste so skóre 95:113 a 45 získanými bodmi. To nie je postavenie, s ktorým by v klube javili spokojnosť, aj keď možno poznamenať, že môžu prísť 2- 3 víťazné zápasy a v tabuľke idete smerom nahor. A to bude teraz kľúčové, pomaly v záverečnej fáze základnej časti – prebojovať sa do play- off z čo možno najlepšieho miesta.

„Doterajší priebeh sezóny by som veľmi zatiaľ nehodnotil. Len v jednoduchosti – spokojní určite nie sme, kde v tabuľke Tipos extraligy stojíme. A ani herne to nie je vždy najlepšie. Ciele sú dostať sa do vyraďovacieho play- off, ktoré začína už v marci a v ňom dosiahnuť čo najlepší možný výsledok pre Duklu,“ vyslovil želanie v mene mužstva.

Jozef Baláž je stále mladý, 24- ročný hokejista, ktorý dobre korčuľuje, je kreatívny a pravidelne boduje v zápasoch. Jeho výkony neunikli ani pozornosti reprezezentačného trénera, Kanaďana Craiga Ramseyho, ktorý ho pravidelne nominuje na medzinárodné akcie. Aj v minulom roku Jozef zaznamenal 3 štarty v národnom tíme, ktoré odohral s bilanciou 2 góly a 2 asistencie. Na mieste je otázka, či si trenčiansky hokejista trúfa zabojovať aj o miesteku na májové MS.

„Vážim si každú šancu. V národnom mužstve sa hrá rýchly hokej. Herný štýl mi sedí a som rád vždy, keď som pozvaný na reprezentačný zraz. Tím napreduje pod vedením trénera Craiga Ramseyho herným štýlom, korčuľovaním či nasadením. Určite sa teším a bol by som rád, keby mi aj najbližšie reprezentačná pozvánka prišla. A áno, samozrejme, budem sa snažiť a spravím všetko preto, aby som sa prebojoval do záverečnej nominácie na MS,“ zakončil náš rozhovor útočník Dukly Trenčín Jozef Baláž.

Pripomíname, že najbližšou akciou slovenskej hokejovej reprezentácie bude prípravný dvojzápas proti Nemecku, ktorý sa odohrá 7. – 8. februára 2024 o 18:00 h vo Zvolene.