• Futbal

Konferenčná liga: Slovan sa predstaví na trávniku OSC Lille. Trnavu čaká náročný súboj s dánskym Nordsjaellandom

Zdroj: FOTO TASR/Lukáš Grinaj, Jaroslav Novák

 

 

Naši dvaja pohároví zástupcovia dnes odohrajú 3. kolo skupinovej fázy Konferenčnej ligy. ŠK Slovan Bratislava sa o 18:45 h predstaví na trávniku francúzskeho OSC Lille. V A skupine má náš úradujúci majster zatiaľ plných 6 bodov. V zápase H skupiny o 21:00 h Spartak Trnava vyzve v City Aréne dánsky Nordsjaelland. Akiste náročného súpera.

Tentoraz je v role favorita súper

Slovanu sa v A skupine zatiaľ darí. V tabuľke má po 2 zápasoch na konte plných 6 bodov a je na jej čele. Na začiatku septembra zdolal faerský Klaksvík 2:1, keď zverenci trénera Vladimíra Weissa otočili priebežné skóre po góloch Weissa mladšieho a Čavriča. V druhom zápase, v Slovinsku, potom zdolali Olimpiju Ľubľana 1:0 po góle Čavriča z pokutového kopu.

Dnes Belasých na Štadióne Pierra Mauroya čaká francúzsky OSC Lille. Zverenci trénera Paula Foncesu budú ťažkým orieškom, aj keď sa dá očakávať, že domáci nastúpia s mierne pozmenenou zostavou a dajú šancu hráčom širšieho kádra. V ňom majú niekoľko výborných futbalistov- nad všetkými čnie Jonathan David, útočník, ktorý je schopný sám rozhodovať zápasy. V bránke možno očakávať francúzskeho reprezentanta do 21 rokov Chavaliera, pričom trojkou mužstva je Slovák, bývalý brankár Trnavy Adam Jakubech.

Slová asistenta trénera Borisa Kitku po prílete do Lille zneli nasledovne: „Ideme k favoritovi skupiny, ktorý hrá v jednej z top 3 alebo top 4 ligách v Európe. Lille dosiahlo v silnej Ligue 1 určitý úspech, za čo im patrí rešpekt. Čelíme technickému mužstvu s množstvom mladých a pespektívnych futbalistov. Očakávame veľmi ťažký zápas. Lille hrá na veľa krátkych prihrávok s dobrými technickými hráčmi, ktorí vedia vyriešiť aj náročné situácie a sú silní v súbojoch jeden na jedného,“ hovoril slovanistický asistent.

Pokračoval. „Už v utorok sme sa s hráčmi pri analýze rozprávali o tom, že zrejme budeme musieť byť veľmi trpezliví pri hre bez lopty a dodržiavať defenzívne rozostavenie i tvar bránenia. Bude dôležité, ako sa vyrovnáme s tým, že v určitých úsekoch zrejme budeme hrať veľa bez lopty. Uvidíme, aké zvolíme rozostavenie, máme tam 2 otázniky. Snažili sme sa taktiež vysvetliť hráčom, čo by asi na Lille mohlo platiť,“ zakončil Boris Kitka, pričom zdôraznil, že mužstvu bude chýbať Weiss ml.

Predpokladaná zostava Slovana: Borjan – Kašia, Bajrič, Wimmer – Blackman, Kucka, Kankava, Lovat – Barseghjan, Čavrič, Strelec.

Zápas A skupiny Konferečnej ligy medzi OSC Lille a Slovan Bratislava má výkop dnes o 18:45 h. Rozhoduje ho Talian Pairetto.

Náročná skúška pre Spartak

Futbalisti Spartaka Trnava sú, naopak, po dvoch zápasoch H skupiny Konferenčnej ligy bez zisku čo i len bodu. Najprv podľahli Ludogorcu Razgrad na jeho trávniku 0:4 a naposledy prehrali s Fenerbahce Istanbul 1:2 po sympatickom výkone a veľkom boji.

Dnešný súper, dánsky Nordsjaelland vzbudzuje obrovský rešpekt. Aj preto, že dokázal hrať vyrovnanú partiu s Fenerbahce a naposledy doslova rozdrvil na domácej pôde Ludogorec Razgrad vysoko 7:1. Zverenci trénera Michala Gašparíka si uvedomujú, že narazia na silného, kreatívneho a behavého súpera, ktorý im zadarmo nedá ani jednu loptu.

Tréner Trnavy ponúkol na dánskeho súpera svoj pohľad. „Nemali len dobré výsledky. Veľa zápasov, aj doma aj vonku remizovali a aj so slabšími mužstvami. Vieme, kde je ich sila. Videl som zápas s Ludogorcom. Oni, aj Fenerbahce ich chceli vysoko pressovať a nestíhali v pressingu. Videl som však aj ligové zápasy, kde si slabší súperi nedovolili pressovať, mali kvalitný stredný a hlbší blok, tam už má problém každé mužstvo, keď im prehustíte priestor. Musíme eliminovať ich kreatívnych a rýchlych hráčov, ako je Osman, zdvojovať a strojovať ich a vtedy máme šancu na okná, ktoré sa im otvárajú vzadu a ktoré budeme chcieť využiť,“ hovoril Michal Gašparík.

Predpokladaná zostava Trnavy: Takáč – Štetina, Kóša, Djurič – Koštrna, Zeljkovič, J. Bernát, Mikovič – Ofori, Ďuriš, Daniel

Zápas H skupiny Konferenčnej ligy medzi FC Spartak Trnava a Nordsjaellandom sa odohrá dnes o 21:00 h v City Aréne. Rozhoduje ho hlavný rozhodca Lindhout z Holandska.