• Hokej

Šláger v Spiš Aréne priniesol 11 gólov, Godla pomohol Slovanu ďalším čistým kontom (súhrn 30. kola Tipos extraligy)

Na snímke v popredí brankár Slovana Denis Godla v zápase 30. kola Tipos extraligy v hokeji HC Slovan Bratislava – HK Nitra vo štvrtok 28. decembra 2023 v Bratislave. Vľavo Marko Stacha a uprostred brankár Sami Aittokallio (obaja Nitra). Zdroj: FOTO TASR/Pavel Neubauer

V poradí 30. kolo hokejovej Tipos extraligy prinieslo jeden obrovský šláger. Na ľade vedúcej Spišskej Novej Vsi sa predviedli hokejisti dominantných Michaloviec. Zápas napokon priniesol až 11 gólov, ale aj zbytočnú nervozitu medzi mužstvami. Do dobrej formy sa, zdá sa, dostáva bratislavský Slovan, ktorý 2 posledné zápasy vyhral a neinkasoval v nich ani gól.

30. kolo Tipos extraligy:

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Michalovce 7:4

V Spiš Aréne sa hralo pred vypredaným hľadiskom (4300 divákov) a bolo sa skutočne na čo pozerať. Po 2 tretinách svižného a atraktívneho hokeja bol stav vyrovnaný 4:4. Góly z domácich hokejok dali postupne Merežko, Mykluha, Bjorkung a Drábek.

Za Zemplínčanov sa do streleckej listiny zapísali Daugavinš, Zabusovs, Buc a Valach. Brankári Melicherčík so Škorvánkom mali čo robiť… V záverečnej tretine zverenci Vlastimila Wojnara strhli výhru na svoju stranu, keď sa presadili legionári Nellis, Merežko a Bjorkung. Spišiaci tak natiahli svoju domácu víťaznú sériu na 15 duelov. Michalovce prehrali po 12 predchádzajúcich víťazstvách.

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 2:0

Aj v hlavnom meste sa hralo pred výbornou návštevou – 5706 divákov. Hral sa výborný hokej, prekonávali sa v ňom brankári. Ako prvý kapituloval Fín Aittokalio v situácii, v ktorej Presinger našiel pred bránkou Lukošíka a ten rozradostil brarislavské publikum. Následne sme na ľade videli aktívnu hru, žiaľ pre hostí, ich tutovky si nachádzali brankársky postoj nepriestrelného brankára Godlu. Ten si pripísal 2. čísté konto v rade. Skóre spečatil v 56. min. Findlay. Slovan sa tak pod trénerom Petrom Oremusom postupne dvíha.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC´05 Banská Bystrica 5:2

Na Liptove sa zrodilo menšie prekvapenie kola. Domáci hokejisti zdolali súpera, ktorý predtým 8 zápasov vyhral. Tentoraz išli zverenci trénera Juraja Faitha do vedenia už v 10. min. po presnom zásahu Nauša. Následne v prostrednej tretine navýšili domáci náskok Vasiliev so Žilkom. Banskobystričania sa pozdvihli až v závere, keď znížili gólmi Bačíka a Horu. Razom bolo na ľade horúco… Predsa však o 3 bodoch pre Mikuláš rozhodli góly Quinceho s Avcinom. Banská Bystrica tak po čase predsa našla premožiteľa.

HKM Zvolen – HK Poprad 1:4

Podľa našich informácií bola a je v domácom tábore nelichotivá zdravotná situácia. Aj tá zapríčinila, že hráči HKM jednoznačne v tomto súboji ťahali za kratší koniec. Do vedenia išli Podtatranci v 10. min., keď Peresunkovu krížnu prihrávku trafil do odkrytej siete Dmowski. 2. gól hostí strelil zblízka Calof. Na začiatku druhého dejstva potom dosledoval puk v pásme Coulter a prestrelil Kupského. S domácimi bolo zle- nedobre. Akoby im chýbali sily, drajv… V 44. min. znížil ešte M. Hults, ale v závere sa ešte presadil tradičný strelec Popradu Dmowski.

HC Mikron Nové Zámky – Dukla Trenčín 1:4

Novozámčania pokračujú v kríze. Sú už na 11. mieste, výsledkovo krvácajú. Vo štvrtok nezvládli tento dôležitý duel. V 1. tretine sa do bránky Kantora presadil Petráš, v 2. tretine pridali presné zásahy hostí legionári Conway a Charbonneau. V čase 40:36 skóroval aj Fín Immo a o víťazovi vtedy nebolo pochýb. Zníženie prišlo v 45. min. z hokejky obrancu Leeho, no to bolo z domácej strany všetko.

HC 19 Humenné – HC Košíce 2:5

Ocelliari chceli na ľade nováčika pretrhnúť nelichotivú 8 – zápasovú šnúru prehier, čo sa im aj podarilo. Do vedenia išli Jokeľovým gólom, na ktorý odpovedal mladý 17- ročný Faith. Následne si však zápasové slovo zobrali legionári v drese Košíc, od ktorých sa góly očakávajú – Galimova prekonali Breton, Pollock a Jaaskalainen. V 48. min. znížil ešte Voško, ale 5. gól hostí dal v závere Šedivý. Zverenci trénera Dana Cemana tak zaiste majú to najhoršie za sebou.

Program 31. kola Tipos extraligy (sobota 30. 12. 2023): Poprad – Zvolen, Banská Bystrica – Liptovský Mikuláš, Nitra – Slovan, Trenčín – Nové Zámky, Košice – Humenné, Michalovce – Spišská Nová Ves.