• Futbal

Medzi trénermi nervozita, na ihrisku boj. Dunajská Streda v Ružomberku nespravila krok k 3. miestu

Hráči FC DAC 1904 Dunajská Streda. Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

 

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zažívajú zvláštnu sezónu. Vôbec sa im v nej nedarí. Po tom, čo v minulej sezóne bojovali o majstrovský vavrín, sa v aktuálnej trápia. Z lavičky ich vedie už druhý tréner, keď na jeseň odvolaného Adriána Guľu nahradil španielsky lodivod Xisco Muňoz. Mužstvo pod jeho vedením však zatiaľ neprodukuje želané výsledky, hrá príliš defenzívne a bude mať veru čo robiť, aby si vybojovalo miestenku do pohárovej Európy.

Mužstvo zo Žitného ostrova sa netají tým, že Európa je pre nich interný klubový cieľ. Preto bolo bolestivé nedávne vypadnutie zo štvrťfinále Slovnaft Cupu, keď Dunajská Streda doma podľahla futbalistom MFK Ružomberok 0:1 po góle Chriena. Domáci mali v zápase viacero šancí, ale hostia boli kompaktnejší, ucelenejší a zahrajú si v týždni semifinále s treťoligovými Lipanmi.

Tieto mužstvá sa v rámci tretieho kola nadstavbovej časti Niké ligy stretli opäť, tentokrát pod Čebraťom. Na ihrisku, ktoré bolo rozbité, sme videli prioritne boj. Hostia z Dunajskej Stredy išli do vedenia v 38. minúte, keď sa z pokutového kopu presadil útočník Kone. Za domácich Liptákov vyrovnával v 60. minúte strelou z priameho kopu Tučný. Vrelo to aj medzi lavičkami, keď sa slovne pochytili tréneri Ondřej Smetana so Xiscom Muňozom. Nuž, hralo a hrá sa ešte o veľa…

Hosťujúci Španiel po stretnutí hovoril nasledovne: „Z pohľadu nášho výkonu to bol dobrý zápas. Mali sme vyložené šance. Vedeli sme, čo nájdeme v Ružomberku a že to bude boj. V druhom polčase sme mali vyloženú šancu, ale mali sme smolu, že lopta práve vtedy praskla. Vedeli sme, s akou intenzitou hrajú domáci. Pokiaľ sa chceme prebojovať do top 3, musíme ďalej bojovať, lebo to bude boj do posledného kola. Potrebujeme lepšie prečítať niektoré situácie na ihrisku a zatvoriť zápas, keď na to máme príležitosť,“ nechal sa počuť Xisco Muňoz, ktorý je pod určitou paľbou fanúšikovskej kritiky.

K slovu sa po zápase dostal aj stredový záložník Christián Herc, jeden z minima Slovákov v zostave DAC. „Bod sa nám máli, do Ružomberka sme prišli vyhrať a neboli sme od toho ďaleko. Vedeli sme, že na tomto trávniku to bude skôr bojovný zápas, ale podmienky boli pre obidva tímy rovnaké. Za bezgólového stavu som mal obrovskú šancu, ktorá sa musí premieňať, potom sme sa ujali vedenia,“ začal rozprávanie bývalý slovenský reprezentant.

Pokračoval. „Do druhého polčasu sme vstúpili dobre, tiež sme tam mali veľkú príležitosť, ktorú domáci brankár Ťapaj výborne chytil. Keby to dáme, som si istý, že by bolo po zápase. Súper vyrovnal z priameho kopu a od 70. minúty sa už viac prerušovalo ako hralo,“ hovoril čiperný futbalista.

Aj hráči registrovali, že pod Čebraťom sa poriadne iskrilo. Viacero mužstiev sa chce dostať do pohárovej Európy, tak si na ihrisku v priamom boji nič nedarujú.

„Dosť sa iskrilo, viacero hráčov už malo žltú kartu, ale aj naďalej to bol boj. Vedeli sme, čo nás tu bude čakať, že to nebude technický, skôr bojovný futbal. Boli sme na to pripravení, škoda, že sme to nepretavili do 3 bodov. V 3 zápasoch tejto sezóny proti Ružomberku sme chceli získať minimálne 7 bodov, nie iba 3. Penaltovú situáciu som nevidel, lebo sa hralo ďalej. Nevedel som, čo sa vlastne riešilo na videu,“ zakončil Christián Herc.

Dunajská Streda je neúplnej tabuľke Niké ligy skupiny o titul na 4. mieste so 41 bodmi. 5. Ružomberok stráca 3 body.