• Hokej

Michalovce dobili Steel Arénu a sú druhé, Zvolenčan Hecl hetrikom zostrelil Nitru (súhrn 45. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava Filip Vašaš (Michalovce), Marek Bartánus, brankár Dominik Riečický a Shawn Lalonde (všetci Košice) v zápase 45. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 18. februára 2024 v Košiciach. FOTO TASR – Roman Hanc

Súboj o prvenstvo po základnej časti v Tipos extralige naberá grády. Všetko majú v rukách hokejisti Popradu, ktorí vyhrali 11. zápas v sérii. Na krk im dýchajú Michalovce, ktoré zvládli nedeľný šláger v Košiciach, kde vyhrali 3:2 gólom Puliša z predposlednej minúty.

45. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 5:2

Belasí sa chceli rehabilitovať za piatkovú 7-gólovú prehru v Nitre. Spočiatku sa im to nedarilo, boli nedisciplinovaní. Paradoxne, hostia udreli vo vlastnom oslabení, keď v 5. min. unikol Hudec. 2. gól Dukly strelil v 13. min. Immo a Slovanu začalo tiecť do topánok. Našťastie, po chybe Lacouveého znížil Maier. Všetko podstatné sa následne odohralo v záverečných minútach. V 54. min. skóroval strelou kapitán Sersen a zraneného Lacouveého nahradil Borák. Ten dvakrát inkasoval po zakončeniach Findlaya s Fominychom. Do prázdnej bránky uzavrel skóre Takáč.

HC Mikron Nové Zámky – HK Poprad 1:4

Podtatranci si momentálne idú vlastnú súťaž. Vyhrali už 11-krát v sérii. Tentoraz to mali sťažené, nakoľko domáci bojujúci o záchranu otvorili skóre v 9. min. Logginsom. Zverenci amerického trénera Todda Bjorkstranda však našli gólové odpovede – ešte do polovice stretnutia skóre otočili po presných zásahoch Záborského s Kukučom. Triumf lídra poistili ešte v závere strelami do prázdnej bránky legionári Calof s Coulterom. Poprad tak má už na čele 88 bodov.

HK Spišská Nová Ves – HC 19 Humenné 6:3

Domáci Spišiaci po piatkovej výhre nad Zvolenom triumfovali aj tentoraz, už v oveľa presvedčivejšom štýle. Do polovice zápasu viedli 4:0, keď brankára Kozla postupne prekonali Bakoš, Vandas, Burgess s Merežko. Posledné mužstvo tabuľky reagovalo znížením Lineta, no potom z trestného strieľania navýšil domáce vedenie Bakoš a 2. gól v zápase pridal Merežko. Zverenci Martina Štrbu v závere len korigovali výsledok po presných zakončeniach Kuruho a Pereskokova. V piatok hrajú existenčný zápas s Novými Zámkami.

HC Košice – Dukla Michalovce 2:3

V Steel Aréne sa hral hokej ako remeň. Žiaľ, domáci zverenci trénera Dana Cemana prehrali 9. z posledných 11 domácich zápasov. Do vedenia išli Oceliari, keď Škorvánka v 7. min. prekonal T. Mikúš. Na jeho presný zásah odpovedal v 11. min. Buc. Aj prostredná tretina bola gólovo vyrovnaná – na Mikúšovu presnú strelu odpovedal v 35. min. Puliš. Bol to potom práve Puliš, kto v čase 58:39 dostal prihrávku spoza bránky od Santosa a v koncovke sa pred Riečickým nemýlil – 2:3. Michalovce si upevnili 2. miesto, Košice sú opäť v strate.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC´05 Banská Bystrica 4:2

Domáci Liptáci sa chceli pozviechať po niekoľkých predchádzajúcich prehrách. Podarilo sa im to proti slabo hrajúcim hosťom. Do vedenia išli v 15. min. po presnej strele Fekiača. Na začiatku 2. tretiny potom navýšili domáce skóre legionári Berry s Avcinom. Hosťujúca odpoveď bola potom blesková, lež nedostatočná – v rozpätí 11 sekúnd skórovali Luža s Gašparom. V 58. min. definitívne rozhodol o 3 bodoch pre Mikulášanov strelou do prázdnej bránky obranca Ullman, novic v domácom drese.

HKM Zvolen – HK Nitra 4:3 sn.

Výborný hokej pod Pustým hradom. Domáci hráči 3 – krát v zápase viedli, no hostia dokázali vždy gólovo odpovedať. HKM mal skvelý nástup, ktorý korunoval gólom Hecl, no v závere tretiny vyrovnal zblízka Newell. V 2. tretine padol jeden presný zásah, dosiahol ho v 37. min. Hecl. Zverenci Antonína Stavjaňu vyrovnali v 46. min. Bučekom, no už o 3 minúty dostal HKM opäť do vedenia aktívny Lukosevicius. Posledné slovo mal v 57. min. Lacka – 3:3. V predĺžení sa nerozhodlo – v samostatných nájazdoch dokonal svoj hetrik v zápase Hecl.

Program 46. kola Tipos extraligy (piatok 23. februára): Banská Bystrica – Michalovce, Humenné – Nové Zámky, Poprad – Liptovský Mikuláš, Slovan – Košice, Trenčín – Zvolen, Nitra – Spišská Nová Ves.