• Florbal

Povinná jazda zvládnutá, v piatok štvrťfinále proti Helvétkam

 

Slovenské florbalové reprezentantky vyhrali v osemfinálovom zápase na MS žien nad domácim Singapurom 11:2 a postúpili do štvrťfinále. V ňom sa stretnú v piatok ráno so Švajčiarskom. Priamy prenos ponúkneme na Arena Sport 1.

Slovenské reprezentantky boli od úvodu aktívnejšie, no prvý gól v zápase dali domáce. V 11. minúte skórovala Khairul, no Belicová s Troškovou dvoma gólmi otočili priebeh. Už sa zdalo, že do kabín pôjdu zverenkyne trénera Jedličku s vedením, no v čase 19:35 vyrovnala Lim. Do druhej tretiny vybehlo oživené Slovensko a bolo to vidieť aj na predvádzanej hre, ku ktorej sa pridali aj góly. V prostrednej časti sa presadili Paulína aj dvojgólová Kristína Hudákové a presilovku využila Pudišová. V záverečnej tretine pridali ďalších päť gólov Trošková, Červená, Ďuríková, Žikavská a Chúpeková. Pre Martinu Žikavskú, ktorá nahradila na súpiske zranenú Tamaru Dobošovú, to bol prvý zápas na šampionáte.

FAKTY ZO ZÁPASU

SLOVENSKO 11:2 SINGAPUR (2:2, 4:0, 5:0)

Góly: 17. Belicová, 19. Trošková (Grossová), 25. P. Hudáková, 26. K. Hudáková (Ďuríková), 32. K. Hudáková (Šponiarová), 34. Pudišová (Červená), 44. Trošková (K. Hudáková), 52. Červená (Chúpeková), 52. Ďuríková (Trošková), 56. Žikavská (Mrázová), 59. Chúpeková (P. Hudáková) – 11. Anuarová (J. Ongová), 20. Limová (Yeeová)

Zostava SR: Krištofová – Pudišová, Červená, Ďuríková, Klapitová, Kocúrová, Trošková, Hrabovská – Chúpeková, Belicová, P. Hudáková – K. Hudáková, Šponiarová, Faktorová – Sabolová, Grossová, Schnetzerová – Mrázová, Žikavská

Vo štvrťfinále proti Švajčiarkám

„Začiatok určite nebol podľa našich predstáv, možno sme to ľahko podcenili. Neboli sme schipní byť na loptičke, dosť nám to odskakovalo. Súper dobre bránil, brankárka predviedla niekoľko výborných zákrokov. V druhú a tretiu tretinu sa to zlepšilo, ale nebola to žiadna Barcelona, nebolo to, čo by sme si predstavovali,“ hodnotil zápas tréner Michal Jedlička. „Chceli sme aj pošetriť sily, hrali sme na tri päťky, potom sme to ja prestriedali. Po tej prvej tretine je výsledok 11:2 v poriadku. Chceli sme dať viac gólov, na inom povrchu nám to trochu skákalo. Prvýkrát na turnaji sme museli len tvoriť hru. nie som úplne spokojný, ale postúpili sme a musíme sa pripraviť na Švajčiarky,“ dodal.

Prvá tretina dnešného zápasu nebola z nášho pohľadu najideálnejšia, čo si uvedomoval aj skúsený lodivod. „Je možné, že v úvode tam bola nervozita. Po rozbore bolo jasné, že Singapur nebude ľahký súper a možno aj to dievčatá trochu cítili a zo začiatku boli celkom vlažné,“ obzrel sa za úvodom súboja Michal Jedlička. Rovnakého názoru bola aj dvojgólová Kristína Hudáková. „Dnešný zápas bol náročný, najmä v prvej tretine. Nehrali sme, čo sme mali, potom sme to zlepšili a dotiahli do víťazného konca. Ale proti Singapuru by sme nemali dostať dva góly,“ povedala najlepšia hráčka Slovenska v zápase.

Po dni voľna čaká na slovenské reprezentantky štvrťfinále proti Švajčiarsku, s ktorým sme sa stretli aj na kvalifikačnom turnaji a prehrali len tesne 6:7. „Bude to o efektivite, či budeme využívať protiútoky, budeme hrať dobre na loptičke, zachytá nám dobre brankárka. Cieľ máme jasný a za tým si musíme ísť. Dáme do toho všetko a uvidíme ako to pôjde,“ vie pred piatkovým súbojom tréner Jedlička. „Verím, že to bude náročný zápas, ale v kvalifikácii sme s nimi odohrali dobrý zápas, ale teraz musíme zdvojnásobiť náš výkon, aby sme mohli vyhrať,“ doplnila Hudáková, ktorá v spomínanom zápase vo februári strelila hetrik.

Zápas Slovensko – Švajčiarsko sa hrá v piatok 8. decembra o 7:00 nášho času. V priamom prenose vám ho prinesieme na Arena Sport 1, štartujeme už o 6:50.