• Futbal

Prierez 11. kola Niké ligy: V derby uspel Slovan a už je na čele. Ďuriš nadelil pod Dubňom 5-gólový prídel

Zdroj: FOTO TASR/Lukáš Grinaj, INSTAGRAM/MŠK Žilina

Futbalová Niké liga pokračovala po reprezentačnej pauze svojim 11. kolom. Jeho ozdobou bolo jednoznačne derby medzi Trnavou a Slovanom, pričom výsledkovo boli v tomto meraní síl úspešnejší hostia. Darilo sa aj Podbrezovej. Horehronci totižto Ružomberku doma v Zelpo Aréne nadelili 5 gólov a zmazali tak predtým nelichotivú bilanciu s týmto súperom.

11. kolo Niké ligy:

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2

V najslávnejšom slovenskom derby zvíťazili Belasí. V prvom polčase sa aj podľa slov oboch trénerov, Michala Gašparíka a Vladimíra Weissa hralo takticky. Mužstva na seba ušili zrkadlovú taktiku. K videniu bolo máločo, akurát tak požiar v domácom fanúšikovskom sektore. Po zmene strán to už bolo pohľadnejšie futbalové divadlo. Skóre stretnutia otvoril v 64. min po Kuckovom centri Čavrič, no už o minútu vyrovnal peknou strelou domáci záložník Zeljkovič. Zlomovým momentom bola 76. min, keď sa prenádhernou strelou presadil obranca Lovat – 1:2. Slovan tak po víťazstve išiel do čela tabuľky, má k tomu ešte zápas k dobru. Trnava po viacerých dobrých výsledkoch vyslovene nesklamala.

Postava zápasu: Lucas Lovat

MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda 5:1

Zlomovým okamihom zápasu pod Dubňom bola 13. min, v ktorej zahral rukou na bránkovej čiare stopér DAC- u Kaša a po červenej karte išiel pod sprchy. Následný pokutový kop bezpečne premenil Jambor. Hostia v 20. min vyrovnali, keď sa po rohovom kope presadil stopér Csinger. Ešte do konca 1. polčasu však skórovali Leitner a D. Ďuriš, ktorý sa z reprezentácie vrátil vo výbornom rozpoložení. V 73. min sa presadil aj druhýkrát, tentokrát krásnou tiahlou strelou. Predtým sa ešte presadil Rusnák. 5- gólové víťazstvo je ešte pre hostí milosrdné. Žilinčania sa zabávali futbalom, predviedli niekoľko krásnych a moderných akcíí. Dunajská Streda je po tomto kole na 7. mieste so 17 bodmi.

Postava zápasu: Dávid Ďuriš

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4

Košičania v sobotu utrpeli už 6. prehru v rade, ktorá v pondelok stála stoličku trénera Antona Šoltisa. Pritom, domáci išli do dvojgólového vedenia, keď sa v úvode presadili Pačinda a Medved. Zlomovým bodom stetnutia však bola penalta Rymarenka v 29. min, po ktorej bolo na ihrisku akoby iba jedno mužstvo. V druhom polčase určite. V ňom skóroval hosťujúci Pišoja a dvakrát sa presadil kapitán Dukly Polievka, pričom oba jeho góly boli krásne. Hráčom Košíc tak ostali len oči pre plač. Sú pod psychickou dekou, navyše v kádri im chýba väčšia kvalita pre napĺňanie klubových cieľov.

Postava zápasu: Róbert Polievka

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 5:0

Železiari predviedli fantastický výkon. Plný pohybu, nadšenia, bežeckých výkonov a patričnej efektivity. Už v 6. min skóroval Assinor, na ktorého nadviazal v 19. min razantným zakončením zvnútra šestnástky Bartoš. Prvopolčasovú skazu Liptákov dokonal Galčík. Gólostroj Horehroncov pokračoval aj po zmene strán, keď sa do streleckej listiny zapísal opäť Assinor a po famóznej pätičke aj útočník Kuzma. Hostia z Liptova boli zrelí na uterák… Podbrezová vyhrala presvedčivo, v tabuľke je 3. iba o bod za Slovanom. V piatok doma v pohronskom derby privíta Banskú Bystricu.

Postava zápasu: Marc Assinor

AS Trenčín – MFK Skalica 0:0

Trenčín vstupoval do zápasu ako líder Niké ligy. S prekážkou zo Záhoria si však neporadil. Samozrejme, mal celozápasovú hernú prevahu, mal aj 4 pokusy do priestoru bránky, no proti jeho zakončeniam bol skvelý brankár Skalice Junas. Škoda pre Trenčín, zakopol v 2. zápase po sebe. Pre Skalicu je to zlatý výsledok. Zverenci trénera Pavla Majerníka zbierajú bod po bode a vzďalujú sa posledným dvom miestam.

Postava zápasu: Martin Junas

ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 2:2

Slabučký zápas dvoch posledných mužstiev, ktoré v tejto sezóne ešte nevyhrali. Do vedenia išiel ViOn po peknej strele Mondeka. Zemplínčania v prvom polčase akoby ani na ihrisku neexistovali. Po zmene strán však oni tvrdili muziku a išli do vedenia, keď sa dvakrát presadil Adekunle – 1:2. Hostia mali viacero príležitostí, kontrolu nad zápasom a zdalo sa, že vyhrajú. No pár minút pred koncom zaletel pokus Mondeka nečakane pod brvno prekvapeného brankára Szaráza – čo viac dodať. Obe mužstvá budú mať ešte veľké problémy so záchranou. Platí však, že Michalovce aj v 3. zápase pod vedením trénera Petra Struhára remizovali.

Postava zápasu: Issa Adekunle.