• Plán prenosov

Široká ponuka športov na Arena Sport aj pre sezónu 2023/24

FUTBAL

Futbalových fanúšikov tradične potešia prenosy z holandskej Eredivisie, portugalskej Liga Portugal, belgickej Jupiler Pro Leaguerakúskej Admiral Bundesligy. Hráči v Belgicku a Rakúsku vybehnú na trávniky už počas najbližšieho víkend, v ďalších dvoch súťažiach si na začiatok sezóny počkáme do 11. augusta. Čo sa priamych prenosov týka, opäť vám ponúkneme tri zápasy z Eredivisie, Liga Portugal a Jupiler Pro League a dva z Bundesligy. Tešiť sa môžete na Dávida Hancka, Lea Sauera, Patrika Hrošovského, Martina Regáliho, Jána Bernáta, Martina Koscelníka či Róberta Boženíka, ale aj Davida Juráseka a Ángel Di Maríu v drese Benficy.

Novinkou pre milovníkov futbalu budú prenosy nemeckej 3. Ligy, z ktorej vám ponúkneme tri priame prenosy z každého kola. Tešiť sa môžete na známe značky ako 1860 Mníchov, Dynamo Dresden či Arminia Bielefeld.

Okrem toho sa počas leta môžete tešiť aj na zápasy predkôl európskych pohárových súťaží. Liga majstrov, Európska liga a Konferenčná liga ponúknu zaujímavé súboje o miestenky v skupinách. Z LM vám ponúkneme zápasy po 3 predkolo a v ďalších dvoch súťažiach až do play-off. Vychutnajte si počas júla a augusta každý týždeň niekoľko priamych prenosov.

BASKETBAL

Pre priaznivcov basketbalu máme pripravené prenosy z nemeckej Basketbal Bundesligy. ALBA Berlín, Bayern Mníchov či Brose Bamberg sa budú snažiť vziať majstrovskú korunu rathiopharm Ulmu, ktorý v minulej sezóne pod vedením slovenského trénera Antona Gavela prekvapil všetkých. Sezóna 2023/2024  odštartuje 28. septembra a z každého kola vám prinesieme jeden zápasy. Nového šampióna Nemecka spoznáme najneskôr 17. júla 2024.

MOTORŠPORT

Pokračuje aj sezóna NASCAR Xfinity Series, ktorá je v záverečnej fáze základnej časti. Čaká nás mnoho napínavých pretekov, ktoré vyvrcholia finále play-off na Phoenix Raceway 4. novembra. Okrem toho pokračuje aj šampionát rýchlych člnov F1H2O. Pred sebou máme ešte podujatia v talianskej Sardínii (1. októbra) a v arabskom Sharjahu (15.-17. decembra).

PADEL

Najlepší padeloví hráči sa predstavia na ďalších turnajoch série Premier Padel, ktorá rovnako nebude chýbať na vašich obrazovkách. Čakajú nás turnaje v argentínskej Menodze (august), francúzskom Paríži (september), egyptskej Gize (november), mexickom Monterrey (november/december) a talianskom Miláne (december). Vychutnajte si spolu s nami priame prenosy jedného z najrýchlejšie rastúcich športov na svete, čo sa popularity týka.

STOLNÝ TENIS

Z obrazoviek sa nevytratí ani ten najlepší český stolný tenis. V extralige sa bude bojovať o titul a my vám ponúkneme vybraný zápas z každého kola v priamom prenose.

ATLETIKA

Fanúšikovia atletiky sa môžu tešiť na mítingy Kontinentálnej tour. V septembri sa pozrieme do Berlína, Bellinzony a Rovereta na podujatia kategórie silver. A pripravený máme aj priamy prenos maratónu z nemeckého Frankfurtu, ktorý sa pobeží 29. októbra.

VZPIERANIE

Najlepší svetový vzpierači sa 2.-17. septembra 2023 predstavia na Majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v Rijáde v Saudskej Arábii. Podujatie slúži ako povinné podujatie na kvalifikáciu na Letné olympijské hry 2024 vo francúzskom Paríži. Očakáva sa, že súťaž sa bude konať na dvoch platformách namiesto jednej.

ZÁPASENIE

Majstrovstvá sveta v zápasení 2023 sa budú konať od 16. do 24. septembra 2023 v srbskom Belehrade. Zápasníci dostanú šancu vyhrať 90 kvót na letné olympijské hry v roku 2024. V akcii budú aj úspešné slovenské mená z európskeho šampionátu v Záhrebe a opäť budeme dúfať v cenný kov.

 

PREHĽAD SÚŤAŽÍ PRE SEZÓNU 2023/2024

Futbal: Eredivisie, Liga Portugal, Jupiler Pro League, Admiral Bundesliga, predkolá Ligy majstrov, Európskej ligy, Konferenčnej ligy, nemecká 3. liga

Basketbal: Basketbal Bundesliga

Motoršport: NASCAR Xfinity Series, F1H2O

Padel: Premier Padel

Stolný tenis: česká Extraliga stolného tenisu

Atletika: Frankfurt Marathon, World Athletics Continetal Tour

Vzpieranie: MS v Rijáde

Zápasenie: MS v Belehrade

Zmena vyhradená: Zoznam sa ešte môže aktualizovať o ďalšie súťaže či vybrané priame prenosy. Pre všetky najčerstvejšie informácie sledujte náš web arenatv.sk alebo Facebook Televízia Arena Sport.