• Futbal

Slovan hrá v Konferenčnej lige proti LOSC Lille o 1. miesto v A skupine. Weiss: Hostí prekvapíme

Bude to vrcholný zápas. Pôjde v ňom takmer o všetko. O postup, a teda o 1. miesto v A skupine Konferenčnej ligy. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa dnes od 21:00 h predstavia na Tehelnom poli proti francúzskemu celku LOSC Lille a prípadným víťazstvom poriadne zamiešajú kartami. Vôbec nie sú bez šance a radi by súperovi vrátili prehru 1:2 spred 2 týždňov.

 

Vo forme Čavrič a ofenzívni hráči

ŠK Slovan Bratislava je momentálne v skvelej forme. Dokumentuje ju v našej Niké lige, v ktorej ťahá úctyhodnú 8- zápasovú šnúru víťazstiev. Zverenci trénera Vladimíra Weissa naposledy vyhrali na ihrisku Banskej Bystrice 4:1, kde najmä v druhom polčase herne excelovali. Predtým dali 4 góly Košiciam a 5 Michalovciam. V úžasnej forme sú ofenzívni hráči – Marcelli, Strelec, ale prioritne Čavrič.

Práve srbský útočník, ktorý žiada o slovenské občianstvo má skvelú fazónu. Skóroval zatiaľ vo všetkých 3 zápasoch A skupiny Konferenčnej ligy. V prvom zápase proti faerskému KÍ Klaksvík dopomohol k otočeniu skóre a výhre 2:1. Následne premenenou penaltou rozhodol o výhre na ihrisku slovinskej Ľubľany 1:0. A do tretice skóroval pred 2 týždňami na ihrisku Lille, keď v 26. min vyťažil z krídelného úniku Lovata. Žiaľ pre Belasých, domáci LOSC skóre v druhom polčase otočil, keď sa po chybách defenzívy Slovana presadili Yazici a Cabella. Slovan je tak v A skupine so 6 bodmi na 2. mieste. 1. Lille má 7 bodov.

Vyrušilo ich vírusové ochorenie

Všetko podstatné pred dnešným zápasom s Lille zaznelo z úst hlavného trénera Vladimíra Weissa. Ktorý je plný optimizmu a viery vo vlastné mužstvo.

„Na zápas sa tešíme a veríme, že nás plný štadión poženie dopredu. Vieme, čo môžeme od súpera očakávať. Verím, že s pomocou emócií získa mužstvo takpovediac rozumnú odvahu v hre smerom dopredu. Chceme vyhrať a preto potrebujeme byť nebezpeční. Zároveň musíme dobre brániť, pretože súper má veľkú kvalitu, ktorú potvrdzuje týždeň čo týždeň vo francúzskej Ligue 1. Verím, že sme pripravení. Skúsime vymyslieť štandardku, ktorou súpera prekvapíme,“ začal rozprávanie domáci kouč.

Ďalej zdôraznil, že jeho mužstvo prešlo vírusovým ochorením a nemá dnes k dispozícii všetkých hráčov. Istotne bude chýbať potrestaný ľavý obranca Lovat.

„Máme určité zdravotné problémy, ktoré nechcem širšie rozoberať. Myslím tým drobné zranenia, či ľahšie ochorenia hráčov. Vieme, že v Bratislave je momentálne vírusové obdobie. Niektorí hráči to už majú za sebou. Verím, že budeme pripravení podľa predstáv a nastúpime v najsilnejšom možnom zložení. Čo sa týka môjho syna Vlada, v Banskej Bystrici odohral prvý polčas. On aj my vieme, že ešte neukázal to, čo dokáže – ale zápasová prax sa nedá nadobudnúť šmahnutím čarovného prútika. Bude však pripravený a uvidíme, ako sa rozhodneme,“ pokračoval.

Na záver sa vyjadril k myšlienke, či je Slovan v najlepšej hernej forme pod jeho vedením. Čo si myslíme, že je pravda.

„Neviem to takto posúdiť. Vždy musíte zohľadňovať objektívne a subjektívne príčiny. Tým myslím zranenia, prípadne to, že od začiatku sezóny som zostavu možno až príliš rotoval. Pretože často som kľúčových hráčov chcel nechať oddychovať. Takto sme nevyhrali v Košiciach, s Banskou Bystricou, či prišla prehra v Dunajskej Strede. Odvtedy len víťazíme, čo má pozitívny vplyv na mužstvo.“

„Aj nám trénerom sa potom ľahšie robí. Počas úspešnej série sme nešťastne prehrali v Lille. Dali sme tam krásny gól, mali sme to dobre defenzívne postavené. Súper s takouto kvalitou si však vždy vypracuje nejakú šancu, ale my sme urobili dve chyby, ktoré za bežných okolností nerobíme. Ak by sme sa im vyhli, výsledok mohol byť iný. Teraz sa takých momentov potrebujeme vyvarovať a niekedy byť ešte odvážnejší vpredu, čo nie je jednoduché proti súperovi s takou obranou. Je to predsa len iná kvalita, ako v našej Niké lige,“„ zakončil tréner Slovana Vladimír Weiss.

Predpokladaná zostava Slovana: Borjan – Kašia, Bajrič, Wimmer – Blackman, Kankava, Savvidis, Zmrhal – Barseghjan, Čavrič, Strelec

 

Zápas A skupiny Konferenčnej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a LOSC Lille sa odohrá dnes, 9. 11. 2023 o 21:00 h na Tehelnom poli. Povedie ho hlavný rozhodca Bogár z Maďarska.