• Nezaradené

Slovan uspel v 12-gólovej prestrelke pod Urpínom, tréner Nitry Stavjaňa prekonal rekord (súhrn 36. kola Tipos extraligy)

Na snímke hráč HC Slovanu Bratislava a tréner HK Nitra Antonín Stavjaňa počas zápasu. Zdroj: FACEBOOK/HC SLOVAN Bratislava, FOTO TASR/Jaroslav Novák

Nedeľné 36. kolo Tipos extraligy ponúklo šláger v Poprade, kde pricestovali Michalovce v snahe vyhrať a poskočiť na 2. miesto tabuľky. Podarilo sa im to? Boli sme taktiež svedkami prekonania rekordu, nakoľko tréner HK Nitra Antonín Stavjaňa odkoučoval 883. zápas v hokejovej extralige, čím sa dostal na čelo tohto rebríčka v počte zápasov.

36. kolo Tipos extraligy:

HK Poprad – HK Dukla Michalovce 2:1

Šláger pod Tatrami ponúkol výborný hokej. Dlho bola hra vyrovnaná, síce oba celky boli iniciatívne. Zápasu výdatne pomohol gól, ktorý v 32. min. padol z hokejky obrancu Brincka. Ešte do záveru 2. tretiny pridal gólovú poistku pre domácich v presilovke v 40. min. Peresunko. Poprad výdatne držal v hre opäť skvelý brankár Vay, až v závere mu prekazil čisté konto legionár v drese Zemplína Heard. Vyrovnať sa už ale zverencom trénera Petra Kúdelku nepodarilo.

HC Mikron Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:3

„Býci“ nezvládli k úplnej spokojnosti ďalší dôležitý duel z pohľadu prípadnej záchrany. Tentoraz veľmi hladko prehrali s Liptákmi, ktorých forma narastá. Dlho to bolo 0:0, dobre chytali obaja brankári Kantor aj Krasikov. Až v 31. min. otvoril skóre Avcin po asistencii Berryho. O 6 minút sa presadil aj nestarnúci Kriška a s domácimi bolo zle- nedobre. Klinec do rakvy im zatĺkol v 49. min. Egle. Novozámčania si tak tento víkend začne skomplikovali svoju situáciu na predposlednom 11. mieste.

HC´05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 5:7

Domáci hokejisti mali pred početným publikom ohromný nástup, už na konci 10. min. vyhrávali 2:0 po góloch Lužu s Bírešom. Hostí doslova mleli. Tým však pomohol v 2. polovici úvodnej tretiny Pecararo 2 gólmi, presadil sa aj Žitný a otočil tak skóre.

Na Šilleho gól ešte odpovedal domáci Vela, no potom sa 2- krát presadil Poirier a Belasí značne gólovo odskočili. Až v úplnom závere, 2 – krát v 55. min. prekonali skvelého Godlu Turnbull s Matoušekom. Hral sa skutočne výborný hokej, plný zvratov a pekných momentov. Gólovo ho zakončil strelou do prázdnej bránky Slovanista Takáč.

HC Košice – HKM Zvolen 4:0

Oceliari nadviazali na piatkový výkon a víťazstvo z Bratislavy. Trápiaci Zvolen tentoraz presvedčivo zdolali, pričom si brankár Riečický uchoval čisté konto. Hostia síce mali početné šance, no na ich hokejkách momentálne nie je ľahkosť a pohoda. Na tých domácich to už, naopak, vidíme.

Skóre v Steel Aréne otvoril v 20. min. útočník Pollock. V záverečnej tretine potom brankára Trenčana postupne prekonali svojimi streleckými pokusmi Breton, Fejes a Lunter. Košice sa tak dostali už na 3. miesto. Zvolen pre zmenu padá a je až na 7. mieste.

Dukla Trenčín – HK Spišská Nová Ves 2:3 pp.

Pod hradom Matúša Čáka sa hral veľmi dobrý, aktívny hokej z oboch strán. Predsa len navrch mali hosťujúci Spišiaci, ktorí v 22. min. vyhrávali o 2 góly po góloch Burgessa s Nellisom. Domáci hokejisti, ktorí nastúpili už bez švédskeho obrancu Ekberga znížili v 35. min. z hokejky útočníka Conwaya. V úplnom závere sa im oplatilo staviť na power- play, nakoľko v poslednej minúte hracej doby vyrovnal Hudec. O extra bode pre hostí rozhodol v 65. min útočník Mykluha. Spišiaci majú na čele súťaže stále 9 – bodový náskok.

HC 19 Humenné – HK Nitra 4:1

V tábore Corgoňov sa tešili z prekonania rekordu v počte odkoučovaných zápasov, čo sa podarilo Antonínovi Stavjaňovi. Nedeľný súboj bol už jeho 883. v poradí, no nebude naň rád spomínať. Totižto posledné mužstvo tabuľky prekvapujúco vyhralo. Už v 7. min. otvoril skóre Sergijenko, na ktorého nadviazal v 11. min. Thomka.

Zníženie hostí prišlo v 14. min., keď individuálnu prácu Bučeka zúročil novic Newell. Domáci sa však statočne bili s osudom a ešte 2- krát sa presadil obranca Sergijenko, ktorý tak skompletizoval svoj hetrik. Humenné tak na Nové Zámky stráca už len 6 bodov.

Program 37. kola Tipos extraligy (piatok 19. 1. 2024): Banská Bystrica – Zvolen, Michalovce – Nové Zámky, Spišská Nová Ves – Košice, Liptovský Mikuláš – Humenné, Nitra- Trenčín, Slovan – Poprad.