• Olympijské hry

Slovenská plavkyňa Potocká na OH skolabovala! Museli ju okamžite ošetrovať

Slovenskú plavkyňu Tamaru Potockú vynášajú na nosidlách po tom, ako skolabovala v rozplavbe na 200 m polohové preteky v plávaní na XXXIII. letných olympijských hrách 2024 v Paríži 2. augusta 2024. Zdroj: TASR/AP

Slovenská plavkyňa Tamara Potocká nepostúpila do semifinále na 200 m pol.pr. na olympijských hrách v Paríži. V rozplavbách obsadila 23. miesto časom 2:14,20.

Po skončení rozplavby skolabovala, odniesli ju na nosidlách a museli jej poskytnúť lekársku starostlivosť, informovala o tom agentúra Reuters. Potockej nasadili na tvár dýchaciu masku, podľa mediálneho manažéra arény La Defense bola po kolapse pri vedomí.

Potocká v premiére pod piatimi kruhmi zaostala za svojím vlastným slovenským rekordom z júnových ME v Belehrade o takmer dve sekundy. V parížskom bazéne jej vyšiel štart a po úvodnom motýľkarskom úseku bola na prvej priečke. Po znakárskej päťdesiatke klesla na šiestu pozíciu a už sa jej nepodarilo posunúť vyššie. Za víťaznou Kanaďankou Summer Mcintoshovou zaostala o 4,30 s.