• Hokej

David Pastrňák mal na majstrovstvách podporu aj od priateľky: Kto je Rebecca a ako prebehlo ich zoznámenie?

David Pastrňák a Rebecca Rohlssonová. Zdroj: FB/David Pastrňák

 

David Pastrňák je známy po celom svete ako vynikajúci hokejista. Jeho život nie je len o talente na ľadovej ploche. Zahŕňa oveľa viac než len športové úspechy. Pred šiestimi rokmi sa jeho cesty skrížili s Rebekou Rohlsson a odvtedy je jeho život bohatší nielen o lásku, ale aj o rodinu.

Rebecca Rohlsson sa narodila vo Švédsku, konkrétne v Štokholme, ako uvádza server ženy.iprima.cz. Po štúdiách získala cenné skúsenosti ako predavačka v obchode so spodnou bielizňou a ako hosteska v nočnom klube. Posledným zamestnaním v jej pôvodnej krajine bola práca v reštaurácii Mister French.
David Pastrňák vtedy už váľal v amerických hokejových ligách, ale Švédsko pre neho bolo miestom odpočinku. Pravidelne túto krásnu škandinávsku krajinu navštevoval, a to ho tiež priviedlo do Štokholmu v máji 2018.
„Priletel som do Štokholmu oslavovať svoje 22. narodeniny,“ povedal David. Vo svetoznámom meste sa rozhodol navštíviť reštauráciu Mister French, kde sa práve osudovo stretol s Rebekou. Práve tu sa začal ich spoločný príbeh plný lásky a nezabudnuteľných okamihov.

Cesty tam a zase späť

Po osudovom stretnutí spolu David a Rebecca začali chodiť.

David Pastrňák a Rebecca Rohlssonová. Zdroj: FB/David Pastrňák

 

O pár mesiacov neskôr Rebecca prvýkrát priletela do Bostonu, kde spolu oslavovali Halloween.

„Lietal som často do Švédska,“ uviedol David. Vzťah aj naďalej čelil vzdialenosti, ale láska zvíťazila a dvojica sa čoskoro rozhodla žiť pohromade.

Radostné a smutné obdobia

V roku 2021 uviedli na sociálnych sieťach radostnú správu: Rebecca bola tehotná. V júni toho istého roku prišiel na svet ich prvý syn, Viggo Rohl Pastrňák. Bohužiaľ, radosť sa čoskoro premenila na hlboký smútok, keď Viggo zomrel šesť dní po narodení.

Tragédia síce zarmútila ich srdce, ale zároveň posilnila ich vzájomný vzťah a odhodlanie prekonať ťažkosti.

Nová nádej a radosť

Život však ide ďalej. David Pastrňák a Rebecca prekonali ťažké časy a vlani v júni privítali na svet svoju dcéru, Freyu Ivy Pastrňákovú.

Hoci predchádzajúce mesiace boli plné obáv a očakávaní, narodenie dcéry prinieslo obrovskú radosť do ich života.

Ešte pred narodením malej Freyi urobil David zásadný krok – požiadal Rebeku o ruku. Jeho ponuka bola prijatá a ich láska tak bola spečatená.

Nový začiatok s Freyou

Rebecca je veľkou oporou svojho muža aj naďalej. „Počas posledných zápasov Majstrovstvá sveta v hokeji prišli, aby ma podporili,“ povedal David. Podporu mu priniesla nielen sama, ale aj s malou dcérou po boku.

David Pastrňák, hoci je majstrom na ľadovej ploche, ukazuje, že jeho životná cesta je naplnená oveľa viac než len hokejom. Je to príbeh o láske, strate, nádeji a rodine, ktorá mu dodáva silu nielen na dosiahnutie športových úspechov, ale aj na naplnenie v osobnom živote.

Rebecca Rohlsson, jeho verná partnerka, ho sprevádza všetkými radosťami i strasťami. A spoločne teraz kráča cestou, ktorá je naplnená láskou k ich dcére Freye a vyhliadkou na spoločnú budúcnosť.