• Futbal

Slovenskí futbalisti budú čeliť Walesu. Podarí sa im naladiť víťazne na európsky šampionát?

Slovenských futbalistov čaká posledná previerka pred blížiacim sa EURO 2024. Na trnavskom Štadióne Antona Malatinského vyzvú v nedeľu 9. júna Wales. Zdroj: X/DisidentGamer, TASR/Pavel Neubauer

 

Slovensko sa pripravuje na blížiace sa futbalové EURO 2024. Nastúpia proti Walesu. Pre Slovákov ide o druhý a zároveň aj posledný prípravný duel pred ME vo futbale 2024 v Nemecku. Predtým v stredu zdolali San Maríno jasne 4:0. Informuje sportnet.sme.sk.

Slováci uzavrú prípravu v nedeľu o 20:45 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave proti Walesu a v tomto stretnutí už budú v kádri iba hráči, ktorí pocestujú na záverečný turnaj. Podarí sa im naladiť víťazne na európsky šampionát?

Wales určite nebude ľahkým súperom a navyše sa na tohtoročnom európskom šampionáte nepredstaví, takže môže bez problémov hrať v plnej sile a bez akéhokoľvek tlaku. V jeho prospech hovoria aj vzájomné zápasy so Slovenskom.

Z posledných piatich zápasov vyhral tri, raz sa zrodila remíza a v jednom prípade (ešte v októbri 2006) zvíťazili Slováci.

Tentokrát je však situácia iná. Naši reprezentanti sa pod trénerom Calzonom prezentujú dobrými výkonmi a v kádri je množstvo kvalitných hráčov. Sokoli budú mať aj výhodu domáceho prostredia, a tak je najvyšší čas prelomiť takmer 18-ročné čakanie na výhru s Walesom.

EURO 2024 sa hrá od 14. júna do 14. júla. Slováci vstúpia do šampionátu v pondelok 17. júna o 18. 00 h, keď v skupine E vyzvú favorizované Belgicko.

Potom ich čakajú aj súboje proti Ukrajine (21. jún o 15.00 h) a Rumunsku (26. jún o 18.00 h).