• Ľadový hokej

Súhrn 12. kola Tipos extraligy: Michalovce opätovne so skalpom Slovana, Zvolen nadelil Liptákom sedmičku

Zdroj: FOTO TASR/Roman Hanc, FACEBOOK/Tipos Extraliga

Hokejisti Spišskej Novej Vsi potvrdili v 12. kole hokejovej Tipos extraligy status lídra tabuľky. Na vlastnom ľade v nedeľu zdolali Nové Zámky vysoko 6:1. Naopak, opäť sa nedarilo bratislavskému Slovanu, ktorý túži stúpať tabuľkou. Tentoraz podľahol na ľade Michaloviec 1:2 po samostatných nájazdoch. Slovan Zemplínčanov na ich ľade nezdolal už 6 zápasov!

12. kolo Tipos extraligy:

HC´05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 4:1

Domáci hokejisti mali čo naprávať. V piatok prehrali v Nitre hanebne 1:10 a tak chceli dať fanúšikom darček na zabudnutie. Ten sa im proti slabúčko hrajúcim hosťom aj podaril. Výhru HC´05 režíroval 2- gólový Adam, 3 asistenciami sa predviedol jeho útočný parťák Vela. Trenčín toho veľa na ľade neukázal a prehral už 5. zápas v rade. Zaslúžene. Aj preto dočasný, lež zastupujúci tréner Branko Radivojevič voči mužstvu zdvihol varovný prst – takto to v Dukle ďalej nemôže ísť.

HK Spišská Nová Ves – HC Mikron Nové Zámky 6:1

Absolútne suverénne víťazstvo lídra súťaže. Zverenci trénera Vlastimila Wojnara sa pred takmer 3- tisícovou návštevou zabávali hokejom. Boli pritom navýsosť efektívni. Už na začiatku 46. min vyhrávali 6:0, keď inak výborného brankára Kantora prestrelili postupne Nellis, Majdan, Archambault, opäť dvakrát Nellis a Mykluha. Za zdecimovaných hostí zaznamenal čestný presný zásah v 49. min Stupka. Akiste sa očakávalo, že súboj prvého s druhým bude mať vyrovnanejší priebeh. No zatiaľ je z toho tohtosezónna rozprávka Spišiakov, ktorí ostávajú na čele súťaže s 28 bodmi. Nové Zámky sú 3. s 23 bodmi.

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 7:1

Zvolen svojho nedeľného protivníka zmietol z ľadu v druhej tretine. V tej úvodnej skóroval v 3. min M. Hults. Potom však prišla ofenzíva smršť HKM a brankárov Krasikova a Rýchlika postupne prekonali Kašlík, Zuzin, Sládok, M. Hults a Kubka. Za Liptákov aspoň kozmeticky skrášlil skóre peknou strelou Nátny, no konečné zápasové slovo patrilo strele Rauhausera. Zvolenčania tak správne zareagovali na 2 predchádzajúce prehry po nájazdoch. Boli vysoko strelecky efektívni. Liptáci sa po tomto výsledku musia vrátiť na zem. Doslova prešustrovali prostrednú tretinu, ktorá ich stála výsledok. Sú však stále na 6. mieste v tabuľke.

HC 19 Humenné – HC Košice 1:3

Východniarske derby zvládli lepšie Košičania, ktorí majú predsa len vyššiu kvalitu kádra. Bol to však pred 2862 divákmi dobrý zápas pre oko diváka. Po úvodných 2 tretinách vyhrávali hostia po góloch Bača s Pollockom. V čase 54:40 vykresal výsledkovú iskierku nádeje pre domácich presným zásahom obranca Novický, no v poslednej minúte sa do prázdnej bránky presadil v zápase 2- gólový legionár Pollock. Košice sa tak predsa posunuli tabuľkou. Sú už 4. s 22 bodmi, so 6- bodovou stratou na čelo. Humenné ostáva s 8 bodmi posledné.

HK Dukla Michalovce – HC Slovan Bratislava 2:1 sn.

Na Zemplíne pred 3538 divákmi išli do vedenia hostia po góle Toroka z 3. min. Zverenci trénera Petra Kúdelku vyrovnali v 14. min zásluhou prvého sezónneho gólu Solenského. Potom to bol zväčša na ľadovej ploche boj, aj keď jednoznačne strelecky aktívnejší boli domáci hokejisti. Proti ich gólovým snahám bol často brankár Coreau. Nakoľko ani jedno z mužstiev už viac, ani v predĺžení, neskórovalo, na rad prišli samostatné nájazdy. V ktorých sa rozdielovým zásahom presadil Američan Heard. Slovan tak prehral na Zemplíne už 6. zápas po sebe.

HK Poprad – HK Nitra 3:4 pp.

Poprad sa trápi, Nitra sa, naopak, citeľne rozbehla, hlavne v ofenzíve. Pod Tatrami sa hral ale výsledkovo pomerne vyrovnaný zápas. Tak bolo aj v úvodnej tretine, keď na gól Dmowského odpovedal hosťujúci Jackson. Hostia vyhrali prostrednú tretinu 2:0, po zásahoch Gatesa s Gillom. Domáci sa však nevzdávali a dostali zápas do predĺženia, keď brankára Kašíka v zúfalom nápore prekonali Kotvan a Coulter. V predĺžení však o extra bode pre Nitru rozhodol v čase 62:03 Filip Bajtek. Nitra tak v tabuľke preskočila svojho súpera. Poprad je v očakávaní hráčskych zmien, ktoré sú dozaista nevyhnutné.