• Hokej

Trenčania stále nevzdávajú boj o play-off. Prešli sme si ťažkými situáciami, ktoré nás môžu posunúť k nášmu cieľu, hovorí brankársky hrdina Borák

Dávid Borák. Zdroj: HK Dukla Trenčín

 

Po reprezentačnej prestávke sa v stredu nanovo rozkrúti extraligový kolotoč. Zásadný bude potom štvrtok, a teda posledný prestupový deň. Ide tak do tuhého. Svojej šance na priamy postup do play-off sa nemienia vzdať ani hokejisti Dukly Trenčín, ktorým síce momentálne patrí až 9. priečka v tabuľke a majú značné manko na 6. Banskú Bystricu (osem bodov), avšak nevzdávajú sa svojho sna.

Na rozhovor sme si prizvali momentálne toho najpovolanejšieho – brankára Dávida Boráka, ktorý Duklu priviedol k dvom posledným víťazstvám. Bolo tak proti spomínanej Banskej Bystrici (3:0), kde si udržal čisté konto a naposledy s ním v bránke Dukla vyhrala v náročnom zápase proti Novým Zámkom (4:2). Brankár, ktorý má piatu najlepšiu úspešnosť zákrokov v extralige (92,46 percent) sa najprv vrátil k poslednému zápasu.

„Proti Novým Zámkom to bol pre nás veľmi dôležitý zápas, ako každý jeden v sezóne. Našim cieľom bolo získať tri body v domácom prostredí a odpúťať sa bodovo od súpera. Zlepšiť sme chceli hlavne koncovku, a to sa nám aj podarilo,“ hovoril mladý gólman.

Pokračoval v hodnotení, pričom spomenul aj dvojgólového obrancu Mareka Hudeca.

„To moje hodnotenie je veľmi pozitívne. Hrali sme so srdiečkom, bolo vidieť, že sme ten zápas chceli vyhrať. O našej výhre rozhodla obetavá hra v defenzíve aj v ofenzíve. Osobne som sa cítil v bránke výborne. Rýchlo som sa dostal do zápasu, hráči mi vzadu veľmi pomohli. Čo sa týka Mareka, som za neho veľmi rád, že sa mu podarilo streliť až dva góly. Zaslúžil si to, je to veľmi pracovitý chalan,“ pochválil svojho skúseného spoluhráča.

Dukla Trenčín je momentálne na 9. mieste tabuľky Tipos extraligy s 58 získanými bodmi. V klube chceli a chcú akiste viac…

„Sezóna je veľmi náročná a vyrovnaná. Raz sme hore, raz sme dole. Určite sme si prešli ťažkými situáciami, ktoré nás môžu len posunúť k nášmu cieľu. Vo viacerých zápasoch sa nám nie úplne darilo, nedokázali sme zlomiť momentum zápasu a ako už bolo spomenuté, máme trochu problém si udržať konzistentnosť výkonov. A naopak, sme silní v korčuľovaní a v osobných súbojoch,“ vystavil hodnotenie svojmu mužstvu, ktoré túži ísť v závere základnej časti vyššie.

Tomu by mala napomôcť aj spoločná akcia, na ktorej sa mužstvo zúčastnilo počas reprezentačnej prestávky.

„Teambuilding sme mali v Čičmanoch. Verím, že nám pomohol vydiskutovať si dôležité veci a znovu sa lepšie spoznať. V Dukle sme výborná partia, všetci sa navzájom podporujeme, či už sa darí, alebo nie… Máme skúsených lídrov, ktoré vedia povedať správne veci v správny čas, ako napríklad Starosta, Sojčík alebo J. Mikúš. Veľmi dobrý vzťah mám aj s mojím brankárskym kolegom, ktorým je Lacouveé. Je to výborný skúsený brankár. Navzájom sa podporujeme, veľa vecí som sa od neho naučil a stále sa aj učím. Som len rád, že môžem byť s ním v jednom tíme,“ preukázal kolegialitu mladý brankár. Veľká nádej.

Po spomínanej reprezentačnej prestávke čaká hokejistov Dukly Trenčín náročný súboj na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš. Pôjde o súboj tabuľkových susedov na 9. a 10. priečke, pričom Dukla má len trojbodový náskok pred Liptákmi. Bude to súboj na ostrie noža. Pripomíname, že Liptovský Mikuláš naposledy prehral 4:5 po predĺžení v Nitre.

„Liptovský Mikuláš je veľmi nebezpečný ofenzívny tím. Čo sa týka našich vzájomných zápasov v tejto sezóne, tak zatiaľ sa nám proti nim darilo. Všetky zápasy sú vyrovnané. Musíme sa na na nich poriadne pripraviť, sústrediť sa primárne na seba samých a podať ten najlepší tímový výkon,“ podala výkon hviezda medzi trenčianskymi tromi žŕdkami, brankár Dávid Borák.