• Futbal

Útočník Benficy Lisabon Petar Musa: „Z Estorilu chceme odchádzať s tromi bodmi.“

 

 

SL Benfica Lisabon čelí ďalšej ťažkej ligovej skúške. Tento víkend ju čaká výjazd na trávnik Estorilu Praia, kde sa postaví mužstvu, ktoré je predposledné, pred dvomi týždňami menilo hlavného trénera a bude akiste tuho bojovať o ligové body. Zverenci trénera Rogera Schmidta však na to nechcú brať ohľad. Minulý piatok fantasticky zvládli slávne O Clássico, keď na Estádio da Luz zdolali FC Porto 1:0. V týždni sa im však nedarilo v Lige majstrov, keď prehrali na pôde Interu Miláno 0:1 a skomplikovali si tak postupovú situáciu. Napraviť chuť si bude chcieť Benfica dnes. Sledujte tak preto zápas 8. kola Ligy Portugal Betclic Estroril Praia – Benfica Lisabon, ktorý odvysielame dnes 7. 10. 2023 o 21:30 h na stanici Arena Sport 2. Komentuje ho pre vás Jakub Fuglík.

 

Motivovaní a zodpovední

 

Estroil Praia nezažíva ideálnu sezónu. V tabuľke ligovej súťaže je na predposlednom 17. mieste s bilanciou 1 výhra, 1 remíza a 5 prehier so skóre 14:18 a 4 bodmi. Mužstvu sa nedarí, aj preto k mužstvu prišiel nový tréner Vasco Seabra. Naposledy však prehralo na trávniku V. Guimaraes 2:3. Góly za hostí strelili v 12. min T. Araújo a v 20. min R. Gomes. Praia po týchto dvoch góloch vyhrávala 2:0, potom však prišla červená karta pre J. Holsgroveho a tri góly domácich…

 

Vasco Seabra je spolu s mužstvom odhodlaný čeliť Benfice podľa najlepšieho vedomia a svedomia. „Cítime veľkú motiváciu od našich hráčov a sme motivovaní, aby sme čo najlepšie Benfice čelili. Zodpovedne sa snažíme vydať zo seba to najlepšie, s maximálnou intenzitou práce na tréningu a zvyšovaním úrovne organizácie našej hry. Motivácia hráčov je vysoká, chceme fanúšikom urobiť radosť. Je to pre nás príležitosť súťažiť sami so sebou. Musíme dnes prekonať samých seba,“ hovoril trochu v plamennej reči.

 

40-ročný Vasco Seabra prišiel do tímu pred dvomi týždňami, pričom doteraz odohral dva zápasy – víťazstvo 2:1 proti Leixões, víťazstvo prišlo aj v Ligovom pohári.  Prehru 2:3 proti Vitória de Guimarães v ligovom zápase sme už spomenuli. „Od nášho príchodu sme absolvovali 9 tréningov. Pokúsili sme sa zmeniť niekoľko vecí, ktoré nás trápia, ako napríklad schopnosť byť súdržní, kompaktní, odolní. Potrebujem mať tím pripravený byť proaktívny, ktorý predvída situácie, aby sme boli schopní aj v ťažkých situáciách získať loptu. Tím však prejavuje veľkú túžbu a zodpovednosť vyvíjať sa. Motivácia trénovať a hrať týchto hráčov je veľká,“ zakončil domáci tréner.

 

Tešia sa z nominácie Joaa Nevesa

 

SL Benfica je ideálnom hernom rozpoložení. Spomínali sme jej víťazstvo v O Clássico, ktoré sa ale nerodilo proti FC Porto vôbec ľahko. Bol to atraktívny, vybičovaný zápas na ostrie noža a Benfica našla cestu ku gólu až v druhom polčase, keď sa presadil Argentínčan Ángel Di María. Ten však, podobne ako pravý obranca Alexander Bah bude dnes „Orlom“ chýbať. Je to aj daň za zápas Ligy majstrov na trávniku Interu Miláno, kde Benfice ruže nekvitli a prehrala tam 0:1.

 

Mužstvo Rogera Schmidta už ale musí preladiť na nôtu Ligy Portugal. „Očakávam ťažký zápas, ako vždy mimo nášho štadióna. Estoril hrá lepšie, ako ukazuje tabuľka. V tejto sezóne už ukázali, že vedia hrať dobrý futbal, že vedia strieľať góly. Veľakrát však museli byť nespokojní s konečným výsledkom. Majú veľa nových hráčov, nového trénera, takže musíme byť veľmi dobre pripravení a sústredení. Samozrejme, poznáme aj našu kvalitu. Máme veľkú šancu na víťazstvo, je to pre nás veľmi dôležitý zápas pred repre prestávkou,“ hovoril Roger Schmidt.

 

Všetkých v tábore Benficy to potešilo. Roberto Martinez, tréner Portugalska totižto nominoval do svojho zoznamu aj mladého stredopoliara Joaa Nevesa. Veľká vec. V nominácii je však zaslúžene! „On je vždy šťastný. Je to hráč, ktorý miluje futbal každú sekundu. Teraz je pre neho povolanie do národného tímu veľkou odmenou a cťou. Sme za neho šťastní, taktiež za Antónia Silvu  – máme dvoch mladých hráčov z tábora Benficy, ktorí sú povolaní. Podľa môjho názoru je Portugalsko jedným z najlepších tímov v Európe,“ zakončil tréner hostí. Pripomíname, že Portugalsko sa v piatok 13. 10. 2023 stretne v Porte so Slovenskom.

 

Petar Musa na čísle 50 štartov

 

Oficiálna stránka Benficy zverejnila rozhovor s bývalým útočníkom Slavie Praha Petarom Musom. Ten totižto v drese „Orlov“ odohral už viac ako 50 zápasov, čo je úctyhodné číslo, na tak mladého hráča. Naviac, darí sa mu aj strelecky, čo dokumentuje aj v tejto sezóne Ligy Portugal Betclic. „To je dobré, významné číslo. 50 zápasov… Od prvého zápasu až doteraz je to vždy ten istý cieľ: uspieť s tímom vo všetkých súťažiach, urobiť našich fanúšikov hrdými a šťastnými a vyhrať  trofeje. Debutoval som na Estádio da Luz pred rokom proti Dynamu Kyjev. Bol to úžasné! Debutoval som pred našimi fanúšikmi a áno, bol to tiež špeciálny zápas, pretože sme sa výhrou kvalifikovali do Ligy majstrov.“

 

V tejto sezóne má bilanciu 4 góly v 9 zápasoch, pritom nie vždy nastupuje v základnej zostave Benficy. „Vždy chcem pomôcť tímu, či už som na lavičke, alebo začínam od začiatku. Vždy chcem pomôcť a nakoniec, ak strelím gól som šťastný. A ak vyhráme, som šťastný ešte viac. Myslím si, že odvádzam dobrú prácu, takže chcem pokračovať v nastolenom. V sobotu nás čaká zápas na trávniku Estorilu Praia. Náš cieľ v zápase je jednoduchý: chceme vyhrať každý zápas. Takže pre nás je jasné, že chceme vyhrať a priniesť domov tri body,“ hovoril 25- ročný chorvátsky útočník.

 

Posledných 5 zápasov medzi Estoril Praia – Benfica Lisabon: 

 

23. 4. 2023 Benfica – Estoril 1:0

9. 11. 2022 Estoril – Benfica 0:1 (pohár)

6. 11. 2022 Estoril – Benfica 1:5

20. 3. 2022 Benfica – Estoril 2:1

30. 10. 2021 Estoril – Benfica 1:1

 

Benfica Lisabon je v tabuľke súťaže na 2. mieste s 18 bodmi s 1- bodovou stratou na vedúci Sporting. Aj preto dnešnému zápasu 8. kola Ligy Portugal Betclic prikladá veľkú vážnosť. Sledujte zápas Estoril Praia – Benfica Lisabon dnes, v sobotu 7. 10. 2023 od 21:30 h na stanici Arena Sport 2. Za komentátorským mikrofónom vás ním bude sprevádzať Jakub Fuglík.