• Cyklistika

V stredu štartujú cyklopreteky Okolo Slovenska. Na týchto miestach dopravné obmedzenia

Na snímke pelotón pri prejazde centrom Košíc záverečnej 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorá merala 182,1 km a viedla z Levoče do Košíc 17. septembra 2022 v Košiciach. Zdroj: FOTO TASR/František Iván

 

Od stredy sa začnú medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska, ktoré prinesú čiastočné obmedzenia v doprave. Týkať sa budú prevažne ciest prvej, druhej a tretej triedy a horských priechodov. Informuje o tom zo Slovenský zväz cyklistiky na sociálnej sieti.

„Aj keď sa preteky konajú za plnej premávky, ich priebeh je spojený s čiastočnými dopravnými obmedzeniami, ktoré bude riadiť Polícia SR v spolupráci s organizátormi a samosprávami v etapových mestách,“ vysvetlila Katarína Ďurková zo Slovenského zväzu cyklistiky.

Polícia bude dopravu na trase pretekov zastavovať približne polhodinu pred prejazdom pretekárov pre bezpečnosť a reklamnú kolónu. Premávka bude obnovená až po prejazde policajného auta so šachovnicovou vlajkou, ktoré označuje koniec pretekov.

Ďurková upozornila, že pozor si treba dať najmä počas posledných troch júnových dní. V piatok (28. 6.) od 13.00 do 17.00 h na západnom Slovensku, konkrétne v lokalitách Piešťany, Vrbové, Stará Turá, Trenčín, Lednické Rovne a Dubnica nad Váhom.

V sobotu (29. 6.) od 10.20 do 15.00 h na strednom Slovensku, na horských priechodoch Krahule, Šturec a Donovaly a na trati Partizánske – Ružomberok. V nedeľu od 11.00 do 15.00 h na trati z Liptovského Mikuláša cez Liptovský Hrádok, Važec, Východnú, Lučivnú, Poprad na Štrbské Pleso.