• Futbal

Začiatok portugalskej Betclic Liga Portugal a holandskej Eredivisie

Už dnes odštartujú svoje najvyššie futbalové súťaže v Portugalsku a Holandsku. V Portugalsku obhajuje titul slávna SL Benfica Lisabon, ale tak ako každý rok budú im budú v ceste za obhajobou stáť FC Porto a mestský rival Sporting Lisabon. V krajine tulipánov korunu drží Feyenoord Rotterdam, no ďlašie dva kluby zo silnej trojky budú chcieť tento stav isto zmeniť. Máme sa rozhodne na čo tešiť.

 

Naše prvé televízne kolo z portugálskych trávnikoch odštartujeme na štadióne Estádio José Alvalade, keď domáci Sporting privíta Vizelu. V pondelok zavítame na trávnik nováčika Moreirense, ktoré bude hostiť slávne FC Porto a hneď po tomto zápase sa presunieme na portsko- lisabonský súboj Boavista – Benfica, kde za domácich hrá aj náš reprezentant Róbert Boženík. Nováčikmi sezóny 2023/24 sú Moreirense, Farense a Estrela da Amadora.

V Holandsku to vypukne na obrazovkách televízie Arena Sport už dnes zápasom PSV Eindhoven – FC Utrecht a vo večerných hodinách zavítame do Arény Johana Cruyffa, kde Ajax privíta nováčika súťaže Heracles Almelo. V nedeľu potom navštívime zápas majstra Feyenoord, ktorý hostí  Fortuna Sittard. Novácikmi v sezóne 2023/24 sú Heracles Almelo, PEC Zwolle, ktoré sa vracajú po sezóne naspäť a Almere City, ktoré si zahrá v Eredivisie po prvýkrát v histórii.