• Stolný tenis

Historické Superfinále už v piatok !!!

Už tento piatok budeme poznať nového majstra družstiev mužov Českej republiky v stolnom tenise.  Po prvýkrát rozhodne o majstrovi Superfinále, ktoré sa hrá na jeden zápas a bude sa konať v UNYP ARENE v Prahe. Sily si zmerajú obhajca titulu HB Ostrov H. Brod a El Niňo Praha.

 

Do záverečného boja o zisk pohára pre majstra republiky postúpili dva najlepšie tímy základnej časti. HB Ostrov si najprv poradil s TTC Ostrava 2016 a v semifinále potom vyradil Liberec. El Niňo Praha prešlo cez TJ Ostrava KST a v semifinále potom po napínavom súboji s Chebom.

Miernym favoritom Superfinále sú hráči HB Ostrov, no El Niňo bez šance nebude, keď jedinú prehru Havlíčkovho Brodu v tohtoročnom extraligovom ročníku v základnej časti im zariadil práve tím z Prahy.

Pražania svojho súpera zaskočili v októbri minulého roku, keď v Birell Arene zvíťazili 3:0. Na domácej pôde naopak prehrali tento rok vo februári 2:3.

Hráči oboch tímov sa poznajú veľmi dobre a tréneri len ťažko budú hľadať nejaké prekvapenie. HB Ostrov sa bude spoliehať na formu Pavla Širučka, Tomáša Treglera a Tomáša Martinka. V prípade potreby bude určite pripravený aj hrajúci kouč Dmitrij Prokopcov. Tréner El Niňa Petr Kaucký má k dispozícii kvarteto Jiří Vráblík, Tomáš Konečný, Jakub Zelinka a František Onderka.

Superfinále, teda jediné stretnutie, ktoré rozhodne o zisku titulu, sa bude hrať po prvýkrát v histórii extraligy. Kapacita haly je 1300 divákov. „Jsme moc rádi, že je o Superfinále tak obrovský zájem. Byl to náš cíl od samého začátku. Udělat ze závěrečného boje o titul zážitek nejen pro hráče, ale i pro fanoušky,,“ hovorí predseda Asociácie profesionálnych klubov Miroslav Jinek.

Sledujte priamy prenos už tento piatok 05.05.2023 od 17:55 na Arenasport 1