• Basketbal

James po prekonaní méty 39.000 bodov: „Byť prvý v čomkoľvek je skvelé“

Zdroj: FOTO TASR/AP

Americký basketbalista LeBron James z tímu Los Angeles Lakers prekonal ďalší míľnik v zámorskej súťaži NBA. V domácom úspešnom stretnutí proti Utahu 131:99 prekonal v noci na stredu hranicu 39.000 bodov.

Tridsaťosemročnému Jamesovi pred stredajším duelom chýbalo k dosiahnutiu tohto cieľa len 5 bodov. Podarilo sa mu ho dosiahnuť strelou za tri body počas prvej štvrtiny zápasu.

„Spoluhráči a tréneri mi zablahoželali, ja som však stále nepochopil, čo to znamená. V tejto lige sa od začiatku objavilo toľko skvelých hráčov a veľa výborných strelcov. Byť schopný dosiahnuť niečo ako prvý v čomkoľvek, to je podľa mňa vždy skvelé,“ citovala Jamesa agentúra AP.

Tridsaťosemročný Američan sa v minulej sezóne dostal na prvé miesto v tejto štatistike, keď prekonal hranicu 38.387 bodov, s ktorou pred 39 rokmi uzavrel kariéru dovtedajší držiteľ rekordu Kareem Abdul-Jabbar.

James v stretnutí zaznamenal celkom 17 bodov, pridal aj 7 doskokov a 9 asistencií. Lakers triumfovali v treťom zápase za sebou a v šiestom z uplynulých siedmich duelov.