• Hokej

Nemec s asistenciou, New Jersey vyhralo na ľade Columbusu

Slovenský hokejista New Jersey Devils Šimon Nemec (uprostred), brankár Devils Vítek Vaněček (vľavo) a hráč Columbusu Blue Jackets Justin Danforth počas zápasu zámorskej NHL Columbus Blue Jackets – New Jersey Devils v Columbuse v piatok 19. januára 2024. Zdroj: FOTO TASR/A

Slovenský hokejista Šimon Nemec sa podieľal asistenciou na triumfe New Jersey, ktoré vyhralo v noci na sobotu na ľade Columbusu 4:1 v dueli zámorskej NHL. Pripísal si tak desiaty kanadský bod v sezóne a momentálne má bilanciu 2+8. V dueli Floridy s Minnesotou sa štyrmi bodmi blysol domáci Aaron Ekblad (1+3), jeho tím však prehral 4:6.

Devils strelili všetky svoje góly v prostrednej tretine a Nemec bol pri prvom, ktorým John Marino vyrovnal na 1:1 po 28 sekundách druhého dejstva. Brankár hostí Vítek Vaněček si pripísal 29 zákrokov, dosiahol 96,7-percentnú úspešnosť a prispel len k druhému víťazstvu svojho tímu v uplynulých šiestich stretnutiach. Nemec mal okrem asistencie aj jednu plusku a jednu strelu na bránku. Na ľade strávil 20:59 minúty.

Minnesota dokázala vyťažiť zo svojich presiloviek. V početnej výhode strelila päť zo šiestich gólov a posledný padol do prázdnej bránky v power play. V oboch tímoch došlo v 31. minúte k striedaniu brankárov – po štvrtom góle v priebehu desiatich minút išiel dole Sergej Bobrovskij, ktorého nahradil Anthony Stolarz.

Na druhej strane sa zápas predčasne skončil pre Marca-Andreho Fleuryho, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela. Vystriedal ho Filip Gustavsson. Za domácich mal „len“ asistenciu Sam Reinhart a šnúru zápasov s gólovým zápisom tak nepredĺžil na deväť.

NHL – výsledky:
Chicago – NY Islanders 4:3 pp, Carolina – Detroit 4:2, Columbus – New Jersey 1:4 /Š. NEMEC (Jersey) 0+1/, Florida – Minnesota 4:6