• Futbal

PSV Eindhoven dnes môžu korunovať za kráľa Eredivisie. Proti Sparte Rotterdam mu stačí bod

Holandská Eredivisie dnes s najväčšou pravdepodobnosťou, hraničiacou k istote spozná svojho nového majstra. Stane sa ním PSV Eindhoven, absolútny suverén tejto ligovej sezóny. Stane sa ním zaslúžene. Len totálny výsledkový kolaps proti Sparte Rotterdam by zapríčinil, aby sa dnes po 14:00 h nestriekalo na Phillips Stadion šampanské. Zverenci trénera Petra Bosza však majú všetko absolútne vo vlastných rukách- stačí im bod. Jeho hráči sú však v majstrovskom móde, nabudení, čerství a bažiaci tešiť sa pred vlastným obecenstvom. Naposledy PSV nadelili na trávniku Heerenveenu 8 gólov. Je nezastaviteľný a taký bude aj dnes o 12:15 h v priamom prenose na stanici Arena Sport 1.

 

Bosz: O oslave nechcem ani počuť

 

V tábore PSV Eindhoven pracujú s emóciami a s mentálnym nastavením. Uvedomujú si, že posledný krok býva najťažší. Ale už v minulom zápase boli hráči z Eindhovenu výborne pripravení po všetkých stránkach. V Heerenveene ako sme napísali vyhrali 8:0 po doslova fantastickom výkone. Strelecky sa 2- krát presadili Tillman a Til, po góle dali Veerman, Bakayoko, L. De Jong a P. van Aanholt. PSV je na vedúcej pozícii v tabuľke Eredivisie s úžasnými číslami – 27 víťazstiev, 3 remízy a 1 prehra so skóre 103:17 a 84 získanými bodmi. 3 kolá pred koncom má 9 -bodový náskok pred druhým Feyenoordom Rotterdam, a tak mu dnes na titulové spečatenie postačí zisk toho jedného bodu, Hráči PSV však budú hrať na víťazstvo!

 

Fantastickú prácu s mužstvom odvádza tréner Peter Bosz. Pred úvodným výkopom krotil emócie aj týmito vyhláseniami. „Zatiaľ nechcem počuť slovo majster, ale iba názov Sparty Rotterdam. Všetci sme si pozreli videoanalýzu, tak, ako vždy. Vysvetlil som chlapcom, že naša súčasná pozícia je výsledkom spôsobu, akým sme pracovali v celej tejto sezóne. Nebudete to môcť urobiť, ak nebudete mať toto zameranie. Verím, že chlapci sa dokážu stopercentne sústrediť na nedeľu,“ nechal sa počuť.

 

Uvedomuje si, že dnes ho čaká ťažší ligový protivník. „Sparta Rotterdam má veľmi rozpoznateľný štýl hry. Robia na tom už roky a majú jednoducho dobrý tím. Mix skúseností, brankár hrajúci s loptou, vysoký útočník a podporujú ho dvaja rýchli a obratní Japonci. Verím, že to dnes zvládneme. Okrem iného by bolo veľmi pekné a zaslúžené, keby náš kapitán Luuk de Jong bol korunovaný za najlepšieho strelca Eredivisie,“ zakončil tréner PSV Peter Bosz.

 

Sparta sa nechce zúčastniť titulovej párty

 

Sparta Rotterdam, dnešný súper PSV, je na výbornej výsledkovej vlne. 17. 3. 2024 remizovala doma s Ajaxom Amsterdam 2:2 a následne vyhrala 4 z 5 zápasov. Zdolala postupne Fortunu Sittard 4:0, Vitesse Arnhem 4:1, Almere City 3:2 a naposledy Volendam 1:0 po góle T. Lauritsena zo 75. min. Mužstvu sa darí, je aktuálne na 8. mieste tabuľky s bilanciou 12 víťazstiev, 7 remíz a 12 prehier so skóre 43:46 a 43 získanými bodmi. Stále hrá o veľa, bude sa chcieť zúčastniť boja play – off o pohárovú Európu. Na 5. Ajax stráca 6 bodov, na 6. Nijmegen 4 body. A tak má aj dnes o čo bojovať.

 

Tréner Sparty Rotterdam Jeroen Rijsdijk hovorí, že aj remíza by bola pre mužstvo dobrým výsledkom. „Určite by som sa k tomu prihlásil. Bola by to veľká vzpruha pred poslednými 2 zápasmi sezóny. Nemyslím si, že PSV bude v tomto zápase otvorený. Budú chcieť z toho urobiť svoju slávnosť. Oslavy titulu. Ale my nechceme byť toho súčasťou,“ hovoril skúsený kouč hostí.

 

Sparta je v dobrej výsledkovej kondícii, s 12 bodmi z posledných 5 zápasov. Na začiatku tejto sezóny prehrala doma s PSV 0:4. Po polčase bol však stav na svetelnej tabuli 0:0. „Tie inkasované góly prišli neskôr až v záverečných fázach zápasu. Vtedy sa nám celkom darilo, aj keď sme, samozrejme, zaslúžene prehrali. Ale mohlo to vyzerať aj trochu inak. To, čo hovorím, je: vždy máte šancu! Ideme do Eindhovenu s úmyslom dosiahnuť dobrý výsledok,“ zakončil Jeroen Rijsdijk. V zápase mu budú chýbať stredopoliari Arno Verschueren a Joshua Kitolano. Chýba aj ľavý obranca Django Warmerdam.

 

Všetko nasvedčuje tomu, že dnes bude v Eindhovene striekať šampanské a spoznáme nového majstra, lež kráľa Eredivisie. Budeme sa opakovať, ale absolútne zaslúženého. Hráči PSV si zaslúžia, aby sa tešili z titulu pred vlastnými fanúšikmi a stane sa tak dnes po 14:00 h. Aj keď sa hovorí, že posledný krok býva najťažšší, hráči lídra tabuľky aj naposledy v Heerenveene ukázali, že sú správne mentálne nastavení, ľahkí v hlavách i nohách. A túžia uspieť. Sledujte teda zápas 32. kola holandskej Eredivisie medzi PSV Eindhoven a Spartou Rotterdam, ktorý odvysielame dnes, v nedeľu 5. 5. 2024 o 12:15 h na stanici Arena Sport 1. Zápas pre vás odkomentuje náš Vladimír Kováč.