• Florbal

Slovenky na MS zdolali Poľsko 5:3, zajtra ich čaká federálne derby s Českom

Slovenské florbalové reprezentantky vyhrali vo svojom druhom zápase MS žien v Singapure nad Poľskom 5:2 a na šampionáte zaknihovali prvé víťazstvo. Ďalší zápas čaká zverenkyne Michala Jedličku v utorok o 12:00 proti Českej republike. Priamy prenos ponúkneme na Arena Sport 1.

Druhý zápas na svetovom šampionáte v Singapure proti Poľsku začali zverenkyne Michala Jedličku podľa predstáv. Už v závere druhej minúty sa presadila Belicová, na ktorú v ôsmej minúte nadviazala premeneným trestným strieľaním Pavlína Hudáková. Po zmene strán sa v 25. minúte presadila Wojciková, ktorá znížila na 1:2. Naše reprezentantky to však nerozhodilo a do prestávky pridali ďalšie dva góly Schnetzer a Chúpeková. Tretiu tretinu začali lepšie súperky, v čase 41:25 sa presadila Rajska a desať minút pred koncom zdramatizovala priebeh v presilovej hre Zagorska. Nádej Poľska zhasla v 53. minúte, keď sa presadila Trošková a uzavrela priebeh duelu na konečný výsledok 5:3.

FAKTY ZO ZÁPASU

SLOVENSKO 5:3 POĽSKO (2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 2. Belicová (Pudišová), 8. Hudáková (z tr. strieľania), 34. Schnetzerová (Sabolová), 40. Chúpeková (Červená), 53. Trošková (Šponiarová) – 25. Wojcikova (Buczeková), 42. Rajská (Helmanová), 51. Zagorská (Buczeková)

Zostava SR: Mládenková – Pudišová, Červená, Chúpeková, Belicová, P. Hudáková – Ďuríková, Klapitová, K. Hudáková, Šponiarová, Faktorová – Dobošová, Trošková, Sabolová, Grossová, Schnetzerová – Kocúrová, Mrázová

Po prvej výhre prichádza federálne derby

„Sme radi za výhru. Bol to dôležitý zápas, aby sme teraz vytvorili tlak na české hráčky a zabojovali o 2. miesto v skupine. Výhra sa nerodila jednoducho, Poľsko bolo dobrý súper, ale zápas sme mali po celú dobu pod kontrolou. A to aj napriek tomu, že to z našej strany bolo trochu nervózne,“ hodnotil zápas s Poľskom tréner Jedlička. Slovenské reprezentantky si po výhre nad Poľskom udržali teoretickú nádej na priamy postup do štvrťfinále. Na to ale musia zvládnuť utorkové federálne derby proti hráčkam Českej republiky. Naše západné susedky na turnaji podľa očakávaní porazili Poľsko a prehrali so Švédskom a vzájomný zápas v OCBC Arene bude súbojom o dva dni voľna.

Češky však budú veľkými favoritkami, navrch majú kvalitatívne, rebríčkovo aj z pohľadu vzájomných zápasov. Na majstrovstvách sveta sme sa stretli dvakrát a v oboch prípadoch vyhrala česká reprezentácia. „Česko je trochu slabší súper ako Švédsko, ale patrí do TOP4, takže to bude ťažký zápas. Chceme si to s nimi rozdať a uvidíme v priebehu zápasu ako to bude vyzerať a podľa toho sa prispôsobíme aj herne,“ doplnil na margo zajtrajšieho zápasu.

Zápas Slovensko – Česko sa bude hrať v utorok 5. decembra o 12:00 nášho času. V priamom prenose vám ho prinesieme na Arena Sport 1, štartujeme už o 11:50.