• Florbal

Slovenky na úvod s vysokou prehrou so Švédskom, v pondelok ich čaká Poľsko

Slovenské florbalové reprezentantky prehrali v úvodnom zápase MS žien v Singapure s favorizovaným Švédskom vysoko 3:20. Ďalší zápas čaká zverenkyne Michala Jedličku v pondelok o 9:00 proti Poľsku. Priamy prenos ponúkneme na Arena Sport 1.

Slovenky podľa očakávaní ťahali od úvodu za kratší koniec, hráčky Tre Kronor mali od prvých sekúnd výraznú prevahu, ktorú pretavili do úvodného gólu na konci druhej minúty. Na gól Gustafssonovej odpovedala o 13 sekúnd neskôr Lonebergová a zvýšila na 2:0. Následne sa do šancí dostávali aj naše reprezentantky, no nájsť recept na gólmanku Ostlund-Visenovú sa im nepodarilo. Po desaťminútovej fáze bez gólov sa v 13. minúte opäť presadili Švédky, ktoré znovu skórovali dvakrát v krátkom časovom rozmedzí, tentokrát 17 sekúnd. Do konca prvej tretiny pridali ešte ďalšie dva góly a do kabín sa odchádzalo za stavu 0:6 z pohľadu Slovenska. Podobne to pokračovalo aj po zmene strán, zlaté z ostatných ôsmych šampionátov, nám nasúkali v prostrednej časti hry rovnú desiatku gólov. Do streleckej listiny sa však zapísali aj slovenské hráčky. V 30. minúte sa presadila v protiútoku Červená a o deväť minút neskôr využila rýchlu kontru Mrázová. V záverečnej tretine si to už švédske hráčky kontrolovali, pridali ďalšie štyri góly a vôbec im neprekážalo, že v závere zápase ešte raz inkasovali. V čase 58:10 sa vďaka bojovnosti predrala ku gólu Chúpeková. Konečné skóre však vravelo jasne v prospech Švédska, severanky zdolali Slovensko 20:3.

FAKTY ZO ZÁPASU

SLOVENSKO 3:20 ŠVÉDSKO (0:6, 2:10, 1:4)

Góly: 30. Červená, 39. Mrázová (Schnetzerová), 59. Chúpeková – 2. Gustafssonová (Elmová), 3. Lonebergová (Carlssonová), 13. Stenvallová (Johanssonová), 13. Elmová (Gustafssonová), 19. Johanssonová (Wimbronová), 20. Vistromová (Johanssonová), 21. Johanssonová (Stenvallová), 22. Lonebergová (Rasmussenová), 24. Gustafssonová (Elmová), 26. Wibronová (Johanssonová), 32. Lonebergová (Backstedtová), 33. Johanssonová (Elmová), 35. Johanssonová (Ohgrenová), 37. Stenvallová (Wibronová), 39. Nordstrandová (Svardová), 40. Johanssonová (Gustafssonová), 41. Johanssonová (Elmová), 46. vlastný gól SR, 47. Nordstrandová (Wibornová), 54. Anderssonová (Rasmussenová)

Zostava SR: Krištofová (32. Mládenková) – Pudišová, Červená, Chúpeková, Belicová, P. Hudáková – Ďuríková, Klapitová, K. Hudáková, Šponiarová, Faktorová – Dobošová, Trošková, Sabolová, Grossová, Schnetzerová – Kocúrová, Mrázová, Hrabovská

Zabudnúť na Švédsko, sústrediť sa na Poľsko

Úspech proti Švédsku sa neočakával a aj náš tím mal za jasný cieľ, zvládnuť súboj čo najlepšie v defenzíve. „Prehrali sme, dostali sme 20 gólov. Je to ťažké hodnotiť. Nemáme na takýchto súperov, je to ako Formula 1 proti trabantu,“ začal hodnotenie zápasu tréner Michal Jedlička. „Vravím to každé dva roky, pri začiatku každého šampionátu. Je potreba niečo robiť, lebo pokiaľ sa nebude, vyzerá to takto. Nie je tam zlepšenie, je jedno, či dostaneme 20 alebo 23 gólov. V úvode sme mali viac šancí ako súper, ktoré sme nepremenili, ale na vývoj zápasu by to aj tak nemalo vplyv,“ dodal.

Napraviť chuť si slovenské reprezentantky budú môcť už v pondelok proti rebríčkovo najbližšiemu súperovi z Poľska. Zajtra čaká reprezentáciu deň voľna, na pláne je tréning, video rozbor a príprava na najdôležitejší zápas v skupine. „Bude to iný zápas, viac na našej úrovni. Musíme pomýšľať na víťazstvo, no je to stále len zápas v skupine, v ktorom o nič nejde. Je jedno či budeme tretie alebo štvrté, ale samozrejme chceme vyhrať aby sme mali v osemfinále ľahšieho súpera,“ povedal na margo druhého zápasu na turnaji.

S Poľskom sme prehrali na posledných dvoch šampionátoch zápas o konečné 5. miesto. S týmto súperom sa mal slovenský tím stretnúť aj počas 6 Nations Cup v Banskej Bystrici, ktorý bol poslednou prípravou pred majstrovstvami sveta, naše severné susedky však pre zdravotné problémy v tíme z turnaja odstúpili.

Zápas Slovensko – Poľsko sa bude hrať v pondelok 4. decembra o 9:00 nášho času. V priamom prenose vám ho prinesieme na Arena Sport 1, štartujeme už o 8:50.