• Ľadový hokej

Súhrn 11. kola Tipos extraligy: Nitra nadelila Banskej Bystrici 10 gólov, vo východniarskom derby úspešnejšie Michalovce

Zdroj: FACEBOOK/Tipos Extraliga, HK Nitra

 

 

V 11. kole hokejovej Tipos extraligy nebola núdza o zaujímavé výsledky a hlavne góly. Suverénne najväčším prekvapením je 10 – gólové víťazstvo Nitry nad Banskou Bystricou. Zverenci českého trénera Antonína Stavjaňu sa skraja sezóny trápili, no zdá sa, že vyladili svoj orchester, ktorý v piatok výsledkovo zmietol „Baranov“ z ľadu.

11. kolo Tipos extraligy:

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 3:2 sn.

Liptáci pokračovali v duchu domácej neporaziteľnosti. V piatok si len bod z ich ľadu odniesol Slovan, ktorý pokračuje v nepresvedčivých výkonoch. Na viac v zápase nemal, proti boli skvele hrajúci domáci, ktorí išli do vedenia v 3. min po góle Quinceho. Odpovedal naň Preisinger, aby opätovné domáce vedenie prinavrátil gól F. Fekiača. Slovan vyrovnal v 37. min zásluhou Takáča. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Mitchell Miller. Liptovský Mikuláš pred 2500 divákmi opäť prekvapil a v tabuľke súťaže je už na 4. mieste s 19 bodmi.

HK Nitra – HC´05 Banská Bystrica 10:1

Z pohľadu „Corgoňov“ išlo o hotovú demontáž súpera, s ktorým mali v minulých sezónach hlboko nepriaznivú bilanciu vzájomných zápasov. V piatok išli domáci pomerne rýchlo do trojgólového vedenia, keď sa presadili postupne Gates, Cotton a Buček. Za hostí korigoval Vela. Od 30. min sa však spustil doslova uragán domácich gólov, ktorý sa zastavil na čísle 10. Nešťastníkom bol brankár HC´05 Belányi, ktorý si to musel vytrpieť až do konca. Hrdinom bol, naopak, domáci útočník Jackson, autor hetriku. Platilo však, že Nitrania sa zabávali hokejom a do bránky súpera im padlo takmer všetko. Efektivita ako hrom.

HK Spišská Nová Ves- HK Poprad 3:2

Zverenci trénera Vlastimila Wojnara sa týmto víťazstvom dostali na čelo extraligovej tabuľky. Vyhrali zaslúžene, aj keď sa do posledných sekúnd museli strachovať o konečný výsledok. V 24. min viedli už 3:0, keď sa postupne gólovo presadili Ališauskas, Beaudry a Majdan. Trápiaci sa hostia, ktorí prerali 6. zápas z posledných 8 už len skorigovali po góloch Mlynaroviča a Kukuču. Veľmi dobrý výkon predviedol brankár Spišiakov Melicherčík. 3600 divákov odchádzalo domov spokojných, v nedeľu je na programe súboj prvých dvoch mužstiev, nakoľko na Spiš pricestujú Nové Zámky. Mužstvo je 1. s 25 bodmi.

HK Dukla Michalovce – HC 19 Humenné 7:2

Východniarske derby malo favorita v domácom mužstve a zverenci trénera Petra Kúdelku papierové predpoklady do bodky naplnili. Do vedenia išli hostia po góle Lineta, na ktorý domáci Zemplínčania odpovedali 7 gólmi – skórovali Valach, Santos, Paločko, Bodnár, Acolaste, Cibák a opäť Paločko. Michalovce tak dali zabudnúť na strelecké suchoty z minulého obdobia. Nováčik, naopak, pokračuje v trápení, toto bola už jeho 8. prehra v riadnom hracom čase. S 8 bodmi je posledný.

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 4:5 sn.

Pod Pustým hradom sa hral ofenzívny hokej. Nepredpokladal sa, nakoľko do Zvolena pricestoval súper, ktorý sa vyznačoval výbornou defenzívou na čele so skvelým brankárom Kantorom. Bol to obojstranne otvorený zápas, v ktorom sa dvomi gólmi prezentoval domáci Mucha. HKM viackrát viedol, no hostia otočili skóre na 3:4. Zvolen vyrovnal zásluhou Muchu, útočníka, ktorý prišiel na hosťovania z Liberca. Bol to potom práve tento hráč, ktorý v samostatných nájazdoch išiel viackrát na Kantora. Celkovo mala nájazdová lotéria 16. sérií. V tej poslednej rozhodol o extra bode pre Novozámčanov T. Mikúš.

Dukla Trenčín – HC Košice 1:4

Trápenie Dukly nemá konca- kraja. Do tohto súboja nastúpila už bez hlavného trénera Róberta Domeho, ktorý dostal 2 týždňové osobné voľno. Mužstvo z lavičky koučoval Branko Radivojevič. Žiaľ pre domácich, pomerne skoro boli v 4 – gólovom manku, keď sa za Košice presadili postupne Lamper, Bartánus, Lunter a Fejes. Domácu prehru už len zmierňoval v 42. D. Hudec. Trenčín tak pokračuje v rozporuplných výsledkoch. Jednoznačne mu v kádri chýba kvalita, hlavne na postoch obrancov. Spolu s Humenným má taktiež najslabšiu ofenzívu (27 gólov) v súťaži.

Program 12. kola (nedeľa 22. 10. 2023): Poprad – Nitra, Spišská Nová Ves – Nové Zámky, Michalovce – Slovan, Banská Bystrica – Trenčín, Humenné – Košice, Zvolen – Liptovský Mikuláš.