• Ľadový hokej

Súhrn 13. kola Tipos extraligy: Zvolen s vysokou výhrou v Michalovciach, vedúci Spišiaci pripravili prvú domácu prehru pre Liptovský Mikuláš

Zdroj: FOTO TASR/Roman Hanc, František Iván

Hokejová Tipos extraliga pokračovala v piatok 13. kolom, ktoré bolo zaujímavé akiste tým, že až v 4 zápasoch sa predlžovalo. Nezaváhala Spišská Nová Ves, ktorá vyhrala v Liptovskom Mikuláši za 2 body a pripravila tak Liptákom v ich 7. domácom zápase vôbec prvú prehru.

Vo veľkom štýle odohrali zápas v Michalovciach zvolenskí hokejisti. Zverenci trénera Petra Oremusa vyhrali na Zemplíne 6:2, keď ich za 3 bodmi potiahli góly hráčov zo 4. útočnej formácie.

13. kolo Tipos extraligy:

HC´05 Banská Bystrica – HC Košice 3:2 sn.

Pod Urpínom sa hral otvorený hokej. Domáci hokejisti mali výborný vstup do stretnutia, keď sa už v 3. min presadil Faith. Košičanov, ktorí sa neukázali v najlepšej forme dlho držal nad hladinou brankár Riečický. Mohli tak aj oni gólovo udrieť – v 16. min vyrovnal po Pollockovej prihrávke Fejes a na začiatku 3. tretiny, konkrétne v 43. min to bol sám Fejes, kto naklonil výsledkové misky váh na stranu Košíc. Východniari sa však z víťazstva netešili, nakoľko v presilovke v čase 57:36 vyrovnal svojim premiérovým tohto sezónnym gólom Žitný. V predĺžení sa vylučovalo na oboch stranách, no o konečnom výsledku rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých si víťazný presný zásah pripísal Banskobystričan Gašpar.

HC Slovan Bratislava – HC 19 Humenné 4:3 pp.

Slovan vyhral za 2 body, no platí, že pokračuje v akejsi výsledkovej mizérii. V piatok proti nováčikovi pred 4239 divákmi dlho prehrával, keď sa v 8. min presadil hosťujúci Šoltés. Belasí mali skvelú prostrednú tretinu, v ktorej ruského brankára Galimova prekonali postupne dvakrát Brown a Ranford. Keď sa už zdalo, že domáce víťazstvo je v kapse, znížil najprv Vaško a 18 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnal Handlovský. Našťastie pre Slovan, v následnom predĺžení dostal možnosť zahrávať trestné strieľanie, ktoré premenil útočník Fominych. V tabuľke je na 8. mieste so 17 bodmi. Humenné je s 9 bodmi posledné.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 4:5 pp.

Tento zápas nemohol nudiť. Stretli sa v ňom ťažké kalibre, pričom Spišiaci pripravili Liptákom prvú domácu prehru. Dlho to bola výsledková naťahovačka, v ktorej najrpv ťahali za kratší koniec domáci hráči, ktorí v 28. min po góle Džugana prehrávali už 1:3. Dokázali sa však vrátiť do zápasu, dokonca v závere 36 sekúnd pred koncom na 4:4 vyrovnával legionár Berry. V predĺžení v 64. min ale o extra bode pre hostí rozhodol produktívny Archambault. Bol to však pekný, na góly bohatý zápas, ktorý musel divákov baviť. Spišská Nová Ves ostáva na čele tabuľky s 30 bodmi.

HK Dukla Michalovce – HKM Zvolen 2:6

Spišiakov naháňajú hokejisti HKM Zvolen, ktorý grandiózne zvládli zápas na Zemplíne. Zahrali tam fantasticky, lež účelne. Pomerne skoro išli do dvojgólového vedenia po zásahoch Hecla s Csányim. Odpoveďou na zníženie Zabusovsa boli ďalšie góly v bránke Škorvánka, o ktoré sa postarali M. Hults so Šiškom. Domáci brankár do záverečnej tretiny nenastúpil, medzi tri michalovské žŕdky sa postavil Glosár. Toho prekonali Viedenský so Šiškom a len spečatili výraznú, presvedčivú a zaslúženú výhru Zvolena. Michalovce, žiaľ, zatiaľ zaostávajú za svojimi očakávaniami. Nebola to ich prvá domáca prehra, ktorá fanúšikov (2747) zabolela.

HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 2:3 sn

Derby malo patričnú divácku kulisu – 3046 platiacich divákov. Na ľade sa hral veľmi dobrý hokej. Mal iskru, náboj, dramatickú zápletku. Do vedenia išli Nitrania po góle reprezentačného obrancu Gajdoša, na ktorého nadviazal v 22. min gólom útočník Hrnka. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu boli na koni, no okamžite prišlo zníženie z Prokešovej hokejky… V 38. min potom vyrovnal legionár Farley. Zápas, ktorému nechýbalo hokejové korenie napokon vyústil do samostatných nájazdov, v ktorých si víťazný presný zásah pripísal kanonier Buček. Nové Zámky sú v tabuľke súťaže 3., Nitra si opäť pomohla a s 15 bodmi je na 9. mieste.

HK Poprad – Dukla Trenčín 5:2

Podtatranci v týždni oznámili novinku – novým športovým riaditeľom klubu sa stal Július Koval. Značné zmeny v kádri sa však (zatiaľ) neudiali. Aj to však stačilo na rozglejenú Duklu, ktorá prehrala ďalší extraligový zápas a spadla už na predposledné miesto s chudobnými 11 bodmi. Žiaľ, mužstvu chýba hráčska kvalita na takmer každom poste. Ani Poprad nie je z najhoršieho vonku, no predsa mu možno svitá na lepšie a príjemnejšie časy. V zápase sa darilo dvojgólovému útočníkovi Kukučovi, za hostí znižoval v 52. min D. Hudec.

Program 14. kola Tipos extraligy (nedeľa 29. októbra 2023): Trenčín – Nové Zámky, Spišská Nová Ves – Michalovce, Košice – Poprad, Humenné – Banská Bystrica, Nitra – Liptovský Mikuláš, Zvolen – Slovan.