• Nezaradené

V šlágri víťazstvo Zemplínčanov nad Popradom, hetriky Lacku a Mikúša (súhrn 47. kola Tipos extraligy)

Na snímke gólová radosť hráčov Michaloviec v zápase 47. kola hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 25. februára 2024 v Michalovciach. Zdroj: FOTO TASR/František Iván

V nedeľňajšom programe 47. kola Tipos extraligy bol jednoznačne ťahákom súboj 2. a 1. tímu tabuľky. Michalovce napokon zdolali Poprad po predĺžení a 3 kolá pred koncom základnej časti na neho strácajú 5 bodov. Naopak, z čela odpadli Spišská Nová Ves a Košice, ktorí prehrali svoje zápasy.

HK Dukla Michalovce – HK Poprad 3:2 pp

Megašláger pred 3600 divákmi ponúkol výborný hokej. Stretli sa elitné mužstvá súťaže a na ľade to bolo vidieť. Do vedenia išli domáci Zemplínčania, keď brankára Vaya prekonal v 10. min. Newton. Podtatranci však do polovice stretnutia skóre otočili, keď sa strelecky presadili Suchý s Kukučom. Veľmi dôležitý gól strelil len po 15 sekundách záverečnej tretiny domáci strelec Santos. Išlo sa na ostrie noža. O extra bode napokon rozhodol v čase 64:44 obranca Drgoň, ktorý v priebehu sezóny prišiel do Michaloviec práve z Popradu. Náskok Kamzíkov na čele je 5 – bodový.

HK Spišská Nová Ves – Dukla Trenčín 2:3

Prekvapujúce zakopnutie Spišiakov, ktorí sa po útlme z predchádzajúceho obdobia pekne rozbiehali. Do vedenia poslal Duklu už v úvodnej minúte Ahl. V 28. min. ešte vyrovnal domáci Rapáč, ale Trenčania do konca prostrednej tretiny navýšili skóre po góloch Škvareka a Charbonneaua. Na začiatku 3. tretiny znížil ešte Drábek, ale napokon z toho bola domáca strata a trenčiansky zisk.

HK Nitra – HC 19 Humenné 5:2

Corgoni ešte majú pred sebou vidinu 4. priečky a chceli by v play- off začínať na domácom ľade. V nedeľu k tomu urobili dôležitý krok proti už vypadávajúcemu Humennému. Darilo sa domácemu Lackovi, ktorý skompletizoval svoj 1. extraligový hetrik. O tomto hráčovi budeme ešte veľa počuť. Brankára Kozla prekonali ešte Gates s Čederlem. Len kozmetické presné zásahy zaznamenali do Aittokalliovej siete Sergijenko a Šoltés.

HC Slovan Bratislava – HC´05 Banská Bystrica 4:3 pp

V hlavnom meste sa súperilo o top 6. Víťazne z tohto merania za 2 body vyšli Belasí, ktorí boli predsa na ľade o niečo lepší. Do vedenia išli paradoxne hostia, keď Godlu v 12. min. prekonal Petriska. Odpoveď zverencov trénera Petra Oremusa bola však blesková – už v 15. min. Slovan viedol po presných zásahoch Takáča a Findlaya. Keď v 35. min. strelil 3. gól Slovana Torok, zdalo sa, že domáci si v pokoji prídu po víťazstvo. Lenže Banskobystričania nezložili zbrane a gólmi legionárskej úderky Turnbulla s Wilkinsom dostali zápas do predĺženia. V ňom v čase 61:10 rozhodol Poirier. Zápas sledovalo 5190 divákov.

HKM Zvolen – HC Košice 5:4

Vo Zvolene videlo viac ako 2000 divákov gólovú prestrelku. Oceliarom vyšiel úvod a išli do 2 – gólového vedenia, nakoľko Kupského prekonali T. Mikuš so Slovákom. Rytieri potom zapli na vyšší prevodový stupeň, súpera herne mleli a zasypali ho 5- gólmi. Sieť za brankárom Riečickým postupne napli Hecl, Fortin, Lukosevicius, C. Hults a M. Hults. Bola radosť sa pozerať na hru a gólové zakončenia domácich. V závere však z toho predsa len bola dráma, keď 2 gólmi svoj hetrik dokonal po výmene z Nových Zámkov pokropený živou vodou T. Mikúš.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Mikron Nové Zámky 2:1

Na Liptove sa hralo o to, aby domáci odrazili útok hostí, ktorí na nich mohli zatlačiť z 11. miesta a ohroziť ich miestenku v predkole play- off. Zverenci trénera Juraja Faitha svoju misiu zvládli. A síce na gól Nespalu z úvodnej tretiny neskôr odpovedal B. Johnson, v 28. min. dal víťazný gól legionár Quince. Výborný výkon podali brankári Krasikov s Kantorom. Liptáci strácajú len 3 body na v tabuľke 8. Slovan Bratislava. V závere základnej časti to bude ešte veľmi atraktívne a napínavé.

Program 48. kola Tipos extraligy (piatok 1. marca 2024): Banská Bystrica – Zvolen, Košice – Spišská Nová Ves, Poprad – Slovan, Trenčín – Nitra, Nové Zámky – Michalovce, Humenné – Liptovský Mikuláš.