• Hokej

V Calgary súboj troch Slovákov, Pospíšil rozdal sedem bodyčekov

Slovenský hokejista v drese Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (vľavo) a brankár Montrealu Cayden Primeau. FOTO TASR/AP

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si pripísal asistenciu pri triumfe Montrealu nad NY Islanders 5:3 v nočnom zápase zámorskej NHL. Tomáš Tatar odohral za Seattle prvý zápas po výmene z Colorada, jeho tím prehral s doma LA Kings 2:3 po nájazdoch.

Slafkovský ukončil sedemzápasovú šnúru bez bodu, v sezóne zaznamenal ôsmu bod. Na konte má dva góly a šesť asistencií. Canadiens v predošlých dvoch zápasoch prehrali, proti „ostrovanom“ im pomohol najmä dvojgólový Josh Anderson.

Tatar odohral za Kraken 13:47 minút, nastúpil v prvom útoku s s Jaredom McCannom a Mattym Beniersom. Zaznamenal jednu strelu na bránku a bol aj jeden z exekútorov samostatného nájazdu, no neuspel.

V akcii bol zo Slovákov aj obranca Šimon Nemec. Bol štvrtý najvyťažovanejší obranca tímu, odohral necelých 20 minút. Jeho tím New Jersey Devils zdolal Columbus 6:3. Útočník Jack Hughes si pripísal druhý hetrik v kariére, pričom strelil aj svoj 100. gól v profilige. Devils zvíťazili v piatom zápase z uplynulých šiestich.

Traja Slováci sa predstavili v súboji Calgary – Tampa Bay. Martin Pospíšil a Adam Ružička mohli v drese domácich oslavovať triumf 4:2, obranca hostí Erik Černák bol štvrtý najvyťaženejší obranca tímu. Pospíšil rozdal na ľade sedem bodyčekov.

Obranca Martin Fehérváry odohral v drese Washingtonu 16:47 minút, no Capitals prehrali na ľade Nashvillu 1:3.

V nočných zápasoch zaujala prehra Pittsburghu na ľade Toronta 0:7, Max Domi a Tyler Bertuzzi zaznamenal po tri body.

Hráči Arizony zvíťazili nad Buffalom 2:0, brankár domácich Karel Vejmelka mal 28 úspešných zákrokov. „Kojoti“ neinkasovali už v druhom zápase za sebou, v piatok zdolali San Jose 1:0.

výsledky NHL:

Boston – NY Rangers 1:2 pp, Columbus – New Jersey 3:6, Montreal – NY Islanders 5:3, Philadelphia – Detroit 1:0, Toronto – Pittsburgh 7:0, Winnipeg – Colorado 6:2, Nashville – Washington 3:1, St. Louis – Dallas 4:3 pp, Arizona – Buffalo 2:0, Calgary – Tampa Bay 4:2, Edmonton – Florida 1:5, Seattle – LA Kings 2:3 pp a sn