• Zjazdové lyžovanie

Vlhová má za sebou operáciu pravého kolena, Pini: „Cíti sa dobre“

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prevozu na záchranných saniach po páde počas prvého kola obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej 20. januára 2024. Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann

 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová má úspešne za sebou operáciu zraneného pravého kolena. Olympijská šampiónka v slalome sa v nedeľu presunula do Švajčiarska a v pondelok predpoludním sa na klinike Hospital di Valais podrobila chirurgickému zákroku, ktorý vykonal vyhľadávaný odborník Olivier Siegrist.

„Operácia bola úspešná, Petra sa cíti dobre, zotavuje sa podľa plánu a ďakuje všetkým fanúšikom, ktorí jej na diaľku držia palce,“ uviedol Mauro Pini, hlavný tréner Niké Ski Team Petra Vlhová v tlačovej správe. Bližšie informácie o jej zdravotnom stave poskytne tím v najbližších dňoch.

Vlhová sa zranila počas januárového obrovského slalomu Svetového pohára v Jasnej. V úvodnom kole „obráku“ v domácom stredisku spadla a roztrhla si predný krížny väz v kolene. Podľa Piniho si do istej miery poškodila aj meniskus a natiahla mediálny kolaterálny väz.